Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Ireneusz Mazur: Blok i zagrywka decydowały o losach tego meczu

Ireneusz Mazur: Blok i zagrywka decydowały o losach tego meczu

fot. Katarzyna Antczak

Reprezentacja Polski turniej Monetreux Volley Masters rozpoczęły od wygranej z Japonią 3:1. – Nasze siatkarki się temu przeciwstawiły, w takich elementach jak blok i zagrywka. To one decydowały praktycznie o losach tego meczu. Wiele dziewczyn swoja zagrywką potrafiło odrabiać starty, podobnie w bloku – ocenił postawę biało-czerwonych Ireneusz Mazur.

Chociaż to Japonkom dawano większe szanse na zwycięstwo z polską kadrą, to podopieczne Jacka Nawrockiego sprawiły małą niespodziankę i pokonały Azjatki 3:1. – Nasze zawodniczki przed meczem nie były faworytem. Japonki pokazały się na początku tego turnieju z dobrej strony. Miały dobrą organizacje gry i już miały zgrane kilka typowych elementów w grze azjatyckiej: w grze kombinacyjnej i defensywie – mówił po zwycięstwie polskiej reprezentacji Ireneusz Mazur i dodał: – Nasze siatkarki się temu przeciwstawiły, w takich elementach jak blok i zagrywka. To one decydowały praktycznie o losach tego meczu. Wiele dziewczyn swoja zagrywką potrafiło odrabiać starty, podobnie w bloku.Grą Polek bardzo dobrze dyrygowała Marlena Pleśnierowicz, co zauważył ekspert Polsatu Sport. – Warto podkreślić dobrą postawę Marleny Pleśnierowicz, która w klubie była siatkarką drugiego planu, rzadko wchodziła do gry. Wróciła do reprezentacji jako pierwsza rozgrywająca pod nieobecność Joanny Wołosz i to ona kreowała tę grę i to przynosiło efekt: mądrość, spokój i dokładność tej siatkarki decydowały o skutecznych akcjach ofensywnych – przyznał, chwaląc polską rozgrywającą Ireneusz Mazur.

Montreux Volley Master to dla zespołu Jacka Nawrockiego dopiero początek sezonu kadrowego. – Reżyseria różnych zdarzeń jest trudna do przewidzenia. Ja mogę jedynie przypuszczać, to był dla nas pierwszy mecz, bez gier kontrolnych. Zawodniczki są w trakcie zjeżdżania z klubów do reprezentacji i to jest zbyt mało, żeby budować twardą opinię, że to jest ustabilizowana gra. Następnym rywalem jest drużyna Chin, w której brakuje podstawowych zawodniczek, nie wiemy, co rywalki prezentują i jeśli będą miały takie braki jak Japonki, to polskiej kadrze pozwoli nabrać pewności i ten kolejny mecz z Niemkami będzie równie ważny – podkreślił Ireneusz Mazur. – Stopniowanie trudności poprzez rywali powinno pozwolić zbudować stabilizację i pod tym kątem oczekuje tej stabilizacji gry w turnieju – zakończył.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved