Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Irańczycy chcą zatrudnić Bernardo Rezende

Irańczycy chcą zatrudnić Bernardo Rezende

fot. Izabela Kornas

Bernardo Rezende może opuścić reprezentację Brazylii po piętnastu latach na ławce trenerskiej. Irańskie media donoszą, że legendarny selekcjoner jest brany pod uwagę w kwestii zastąpienia Raula Lozano na stanowisku selekcjonera tamtejszej reprezentacji.

Prezydent irańskiej federacji siatkarskiej Mohammedreza Davarzani potwierdził na łamach irańskich mediów, że Bernardo Rezende jest głównym kandydatem do objęcia reprezentacji tego kraju. Federacja nie bierze pod uwagę możliwości przedłużenia kontraktu z Raulem Lozano, który prowadził reprezentację na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie zespół z Bliskiego Wschodu zajął piąte miejsce.Zwycięski w turnieju podczas najważniejszej sportowej imprezy świata okazał się Bernardo Rezende i jego Brazylia, która pod skrzydłami legendarnego szkoleniowca odniosła swój kolejny gigantyczny sukces. 57-latek zdobył tym samym swój trzydziesty złoty medal i jest najbardziej utytułowanym szkoleniowcem w historii siatkówki.

Największe z nich święcił oczywiście za sterami męskiej reprezentacji Canarinhos, z którą od 2001 roku zdobył między innymi dwa złota olimpijskie, trzy złota mistrzostw świata oraz dwukrotnie triumfował w Pucharze Świata. – Rezende jest jednym z kandydatów do zastąpienia Lozano i nie ukrywamy, że marzymy o szkoleniowcu takiej klasy na tym stanowisku. Chcielibyśmy podpisać z nowym trenerem czteroletni kontrakt i kontynuować długofalowe budowanie zespołu, który stać na wielkie sukcesy – przyznał Mohammedreza Davarzani.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved