Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Iran w Tokio sprawdzi formę Polaków

Iran w Tokio sprawdzi formę Polaków

fot. FIVB

Siatkarska reprezentacja Iranu rozpoczęła przygotowania do sezonu 2016 już pod koniec marca. Persowie chcą awansować na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro i cały sezon podporządkowali temu celowi. Tuż przed początkiem kwalifikacji, już w Tokio zmierzą się w sparingu z reprezentacją Polski.

Zmagania w irańskiej ekstraklasie zakończyły się w połowie marca, a już pod koniec miesiąca, po krótkich urlopach, siatkarze reprezentacji Iranu spotkali się na pierwszym zgrupowaniu przed sezonem 2016. Cel na nadchodzący rok jest jeden – awans na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.Irańczycy na razie pracują pod okiem Juana Manuela Cichello, który jest asystentem Raula Lozano. Argentyńczyk dołączy do perskiej kadry na początku przyszłego tygodnia, w sobotę pożegna się z Cerrad Czarnymi Radom meczem z PGE Skrą w Bełchatowie.

Zrobimy wszystko, by kolejne miesiące były bardzo udane. Najważniejsze jest dla nas, by zapewnić sobie awans na igrzyska w Rio de Janeiro i tam wypaść jak najlepiej – powiedział Lozano jeszcze przed początkiem pracy z nową drużyną.

Argentyńczyk rozpisał precyzyjny plan, który właśnie zaczął wdrażać jego asystent. Wszystko podporządkowano rywalizacji w kwalifikacjach olimpijskich w Tokio (28 maja – 5 czerwca). Irańczycy najpierw udadzą się 11 maja do Francji, gdzie zagrają dwa razy towarzysko z mistrzami Europy. Później zawitają do Tokio, gdzie tydzień przed startem światowego turnieju kwalifikacyjnego będą sparować z reprezentacją Polski. Biało-czerwoni spodziewani są w Japonii 21 maja.

Obie drużyny będą walczyć o jedno z czterech czołowych miejsc, które ma dać (jeśli azjatycka drużyna będzie w czwórce) awans na igrzyska w Rio. Polacy i Persowie będą wśród faworytów rywalizacji w Kraju Kwitnącej Wiśni. Po turnieju w Tokio Polska i Iran rozpoczną rywalizację w Lidze Światowej 2016.

źródło: eurosport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved