Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Iran triumfatorem igrzysk azjatyckich

Iran triumfatorem igrzysk azjatyckich

Przygotowujący się do mistrzostw świata siatkarze reprezentacji Iranu sukcesem zakończyli udział w igrzyskach azjatyckich. Podopieczni Igora Kolakovicia okazali się zespołem zdecydowanie najlepszym i zdobyli złote medale. Przed mundialem Persowie wezmą jeszcze udział w towarzyskim turnieju w Ljubljanie.

W drodze po złoty medal  imprezy w Dżakarcie Iran nie stracił ani jednego seta. Po pokonaniu w półfinale Kataru 3:0 (25:23, 25:19, 25:18) w walce o złoto rywalem ekipy Igora Kolakovicia byli Koreańczycy, którzy finał zapewnili sobie po dramatycznym boju z Chińskim Tajpej. W premierowej odsłonie Persowie i Koreańczycy do połowy seta toczyli wyrównaną walkę, potem jednak do głosu doszli Irańczycy i zupełnie zdominowali boiskowe wydarzenia. W kolejnych setach walki było już nieco więcej, ale i tak to faworyci kontrolowali boiskowe wydarzenia. Amir Ghafour i Morteza Sharifi zdobyli po 14 oczek dla Iranu, zaś 12 oczek, w tym 6 blokiem dołożył Seyedmohammad Mousavieraghi. To drugi triumf Iranu w tej imprezie z rzędu. W ostatnim sprawdzianie przed MŚ Irańczycy zagrają w Ljubljanie w towarzyskim turnieju, a ich rywalami będą Słowenia, USA oraz Kanada. Później już udadzą się do Warny, gdzie zagrają w grupie D mistrzostw świata z Polską, Bułgarią, Kubą, Finlandią oraz Portoryko.