Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Iran kolejnym uczestnikiem XVIII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski, Argentyna oraz Iran. W tym momencie tak wygląda lista uczestników Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Jego XVIII już edycja odbędzie się w krakowskiej Tauron Arenie w dniach 9-11 lipca.

Przypomnijmy, że jeszcze w styczniu organizatorzy imprezy ogłosili pierwszego zagranicznego uczestnika turnieju – reprezentację Argentyny. Dziś podali do wiadomości, że obok drużyn trenerów Vitala Heynena i Marcelo Mendeza, do Krakowa przyjadą także Irańczycy.Cały czas pracujemy nad tym, by w tak wrażliwym momencie, czyli tuż przed startem turnieju siatkarskiego na igrzyskach olimpijskich, obsada Memoriału była z jednej strony bardzo atrakcyjna dla kibiców, z drugiej jednak korzystna dla przygotowującej się do igrzysk biało-czerwonej drużyny – mówi Cezary Mróz, wiceprezes zarządu Fundacji Huberta Jerzego Wagnera. – Mamy do ogłoszenia jeszcze jednego uczestnika, myślę że kibice już teraz mogą spodziewać się tego, że będzie tak samo świetna zabawa, jak w poprzednim roku.

Czternaście tysięcy widzów na meczu towarzyskim? To po prostu niesamowite, brawo Kraków! – nie mógł się nadziwić Aleksandar Okolić, środkowy reprezentacji Serbii, który był pod ogromnym wrażeniem tego, co zastał w TAURON Arenie Kraków w zeszłym roku. Wprawdzie Memoriał Wagnera nieprzypadkowo nazywany jest najlepszym towarzyskim turniejem siatkarskim świata, lecz wypełniona po brzegi krakowska hala robiła wrażenie nie tylko na gościach z całego globu, lecz także gospodarzach. Warto przypomnieć, że mecze Polaków w 2019 roku obejrzało łącznie ponad 43 tysiące widzów.

W tym momencie organizatorzy dopinają ostatnie szczegóły, wkrótce zostaną podane informacje dotyczące startu sprzedaży biletów, a wcześniej oczywiście podany zostanie czwarty, ostatni uczestnik turnieju.

XVIII edycja Memoriału będzie w tym roku wyjątkowo ważna. To nie tylko dla biało-czerwonych kluczowy sprawdzian przed startem turnieju siatkarskiego na igrzyskach olimpijskich, ruszającego już 25 lipca 2020 roku w Tokio.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved