Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO: Turniej już bez Łosiaka i Kantora

IO: Turniej już bez Łosiaka i Kantora

Bartosz Łosiak i Piotr Kantor nie powtórzą sukcesu sprzed kilku miesięcy, kiedy wygrali turniej w Rio de Janeiro. Na igrzyskach olimpijskich powiodło im się znacznie gorzej, bowiem przegrali 1:2 w meczu barażowym o awans do 1/8 finału z włoskimi rywalami – Nikolai/Lupo, żegnając się tym samym z rywalizacją na brazylijskim piasku.

W walce o awans do 1/8 finału turnieju olimpijskiego Bartosz Łosiak i Piotr Kantor zmierzyli się z Włochami – Paolo Nikolai/ Daniele Lupo. Biało-czerwoni mecz zaczęli bardzo nerwowo. Popełniali sporo błędów, a przy zagrywce Nikolai rywale szybko uciekli na cztery oczka. Na tym jednak nie zamierzali poprzestawać. W ataku świetnie prezentował się Lupo, a asa dołożył Nikolai. Za to Polacy kompletnie nie mogli odnaleźć się na boisku, a z każdą kolejną akcją rosła ich strata, która w połowie seta wynosiła już osiem oczek. W końcówce Łosiak z Kantorem już się nie podnieśli. Psute zagrywki i dobra postawa rywali spowodowały, że Włosi pewnie wygrali inauguracyjną odsłonę. Zbicie Nikolai postawiło w niej kropkę nad i (21:12).

W drugiego seta biało-czerwoni weszli znacznie lepiej. Przede wszystkim nie pozwolili przeciwnikom na wypracowanie sobie przewagi. Długimi fragmentami walka toczyła się cios za cios, a wynik oscylował wokół remisu. Dopiero w środkowej fazie tej części spotkania as serwisowy Łosiaka oraz błąd rywali pozwoliły biało-czerwonym odskoczyć od nich na trzy oczka. Chwilę później udanym zbiciem popisał się Kantor, a dzięki temu wszystko zmierzało do tie-breaka. W końcówce siatkarze z Półwyspu Apenińskiego podjęli ryzyko, które przełożyło się na ich błędy, a tę część meczu zakończyła punktowa zagrywka Kantora (21:15).

Tie-break rozpoczął się od walki cios za cios. Żaden z duetów nie potrafił odskoczyć od przeciwników chociażby na dwa oczka. Taka sytuacja miała miejsce do stanu po 9. Chwilę później udaną kontrą popisał się Lupo, dzięki czemu Włosi wysforowali się na dwupunktowe prowadzenie. W kolejnych minutach ich przewaga wzrosła do trzech oczek, ale ich błędy w połączeniu z dobrą postawą na siatce Łosiaka spowodowały, że biało-czerwoni wrócili do gry. W końcówce zabrakło im jednak zimnej krwi, a błędne zbicie Łosiaka przechyliło szalę zwycięstwa na korzyść siatkarzy z Italii, eliminując Polaków z igrzysk olimpijskich (15:13).

Nikolai/Lupo ITA – Łosiak/Kantor POL 2:1
(21:12, 15:21, 15:13)