Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO: Poznaliśmy oficjalny podział na grupy

IO: Poznaliśmy oficjalny podział na grupy

fot. Patryk Głowacki

FIVB potwierdziła podział na grupy w zmaganiach siatkarek oraz siatkarzy w igrzyskach olimpijskich w Tokio w 2020 roku. Biało-czerwoni trafili do łatwiejszej grupy, ale przez to już w ćwierćfinale trafią na wymagającego przeciwnika.

Przypomnijmy, że zarówno w turnieju kobiet, jak i mężczyzn weźmie udział po 12 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Z numerem jeden rozstawiona była Japonia (gospodarz), która „z urzędu” trafiła do grupy A, pozostałe zespoły zostały rozstawione na podstawie tak zwanej „serpentyny” zgodnie z miejscem zajmowanym w rankingu FIVB. I tak podopieczni Vitala Heynena zagrają z gospodarzami, a także z Włochami, Kanadyjczykami, Irańczykami i Wenezuelczykami.Do dalszej fazy turnieju awansują po cztery najlepsze zespoły. Zwycięzcy grup w ćwierćfinale trafią na czwarty zespół drugiej grupy. Natomiast losowanie wyłoni pozostałe pary ćwierćfinałowe. Wezmą w nim udział drużyny, które w obu grupach zajęły drugie i trzecie miejsce.

O ile w rywalizacji kobiet w Tokio nie zabraknie żadnej drużyny z czołówki światowej (największymi nieobecnymi igrzysk wydają się być Holenderki), o tyle w rywalizacji mężczyzn nie będzie ani mistrzów Europy (Serbia), ani wicemistrzów Starego Kontynentu (Słowenia).

Skład grup na igrzyskach olimpijskich siatkarek:
Grupa A: Japonia, Serbia, Brazylia, Korea, Dominikana, Kenia
Grupa B: Chiny, USA, Rosja, Włochy, Argentyna, Turcja

Skład grup na igrzyskach olimpijskich siatkarzy:
Grupa A: Japonia, Polska, Włochy, Kanada, Iran, Wenezuela
Grupa B: Brazylia, Rosja, USA, Francja, Argentyna, Tunezja

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę