Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO: Jaki podział na grupy?

IO: Jaki podział na grupy?

fot. Patryk Głowacki

Znamy już wszystkich uczestników w turnieju siatkarek oraz siatkarzy w igrzyskach olimpijskich. Jeśli zostanie utrzymana metoda „serpentyny” przydziału do poszczególnych grup, to można pokusić się o wytypowanie drużyn, z którymi biało-czerwoni zagrają w fazie grupowej.

W niedzielę poznaliśmy ostatnich uczestników igrzysk olimpijskich w Tokio. W rywalizacji kobiet do grona finalistek dołączyły Koreanki, Dominikanki oraz Turczynki. Biorąc pod uwagę ranking FIVB oznacza to, że z czołowej dwunastki w Tokio nie zagrają jedynie Niderlandki. Kenia jest najniżej rozstawioną drużyną, która wywalczyła przepustki na igrzyska olimpijskie, a obecnie plasuje się na dziewiętnastym miejscu w stawce. Jeśli zostanie utrzymana metoda „serpentyny” przy podziale na grupy, to można pokusić się o prawdopodobny podział na grupy. Z numerem jeden rozstawione zostaną gospodynie, a kolejne zespoły będą przydzielane do grup za pomocą wspomnianej już „serpentyny”.Prawdopodobne składy grup turnieju igrzysk olimpijskich Tokio 2020 siatkarek:
Grupa A: Japonia, Serbia, Brazylia, Korea Południowa, Dominikana, Kenia
Grupa B: Chiny, USA, Rosja, Włochy, Argentyna, Turcja
W rywalizacji mężczyzn do grona uczestników igrzysk olimpijskich jako ostatni dołączyli Kanadyjczycy. W Tokio zabraknie za to mistrzów i wicemistrzów Europy, czyli Serbów i Słoweńców, którzy przepadli w europejskich kwalifikacjach. Biorąc pod uwagę ranking FIVB najniżej notowanymi zespołami, które zakwalifikowały się na igrzyska, są Tunezyjczycy oraz Wenezuelczycy. Jeśli przy podziale grup obowiązywała będzie metoda „serpentyny”, to biało-czerwoni trafią do łatwiejszej grupie, w której zmierzą się z Japończykami, Włochami, Irańczykami, Kanadyjczykami oraz Wenezuelczykami.

Prawdopodobne składy grup turnieju igrzysk olimpijskich Tokio 2020 siatkarzy:
Grupa A: Japonia, Polska, Włochy, Kanada, Iran, Wenezuela.
Grupa B: Brazylia, USA, Rosja, Argentyna, Francja, Tunezja.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved