Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO: Australijki rywalkami Brzostek i Kołosińskiej

IO: Australijki rywalkami Brzostek i Kołosińskiej

fot. FIVB

Duet z Australii – Clancy/Bawden będzie rywalizował z Moniką Brzostek i Kingą Kołosińską w 1/8 finału turnieju siatkówki plażowej w Rio de Janeiro. Do spotkania Polek z Australijkami dojdzie w niedzielę o godzinie 4:00 polskiego czasu. Zwyciężczynie zameldują się w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego.

Najbliższe rywalki Polek nie są może duetem wybitnym, ale stanowią klasyczną mieszankę doświadczenia i młodości. W klasyfikacji World Tour są na 32. pozycji, a w rankingu olimpijskim zajęły 7. lokatę. Polki zajmują odpowiednio miejsca 19. i 10.Louise Bawden ma 35 lat, a jej partnerka, Taliqua Clancy – 24. W tym zestawieniu występują od roku 2013. W Rio występowały w grupie F, w której wygrały wszystkie spotkania, choć ich rywalki, z wyłączeniem ostatnich, nie należały do najsilniejszych. Pokonały Charles/Alfaro z Kostaryki oraz Pozo/Aqudo z Wenezueli po 2:0, a w starciu z Meppelink/Van Iersel z Holandii straciły seta.

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek miały w grupie silniejsze przeciwniczki, ale uzyskały bezpośredni awans z drugiego miejsca bez konieczności gry w barażach. Biało-czerwone, debiutujące na igrzyskach, rozpoczęły od wygranej z Amerykankami Ferderick/Sweat 2:1, potem pokonały Rosjanki Ukołową i Birłową 2:0, by przegrać z wielkimi faworytkami do podium – Brazylijkami Larissą i Talitą.

Te statystyczne porównania zweryfikuje arena na Copacabanie w niedzielny, wczesny poranek – 4:00.

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved