Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO (K): Portorykanki wciąż bez zwycięstwa

IO (K): Portorykanki wciąż bez zwycięstwa

Po czterech kolejkach reprezentacja Portoryko jest jedyną drużyną, która podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro nie zdobyła nawet seta. Portorykanki zajmują ostatnie miejsce w grupie. Holenderki natomiast dzięki zwycięstwu 3:0 awansowały na trzecie miejsce w tabeli, zrównując się liczbą punktów z wiceliderkami – Serbkami.

Pierwsze trzy akcje należały do Portorykanek, jednak Holenderki po bloku Celeste Plak szybko doprowadziły do wyrównania (3:0, 4:4). Od tego momentu to reprezentantki Holandii zaczęły górować na siatce. Nie do zatrzymania była Lonneke Sloetjes, dlatego szybko o czas poprosił trener Juan Nunez (9:6). To jednak nie wybiło z uderzenia w polu zagrywki Celesty Plak, dlatego chwilę później drugą przerwę wykorzystał portorykański szkoleniowiec (12:6). Po niej funkcjonować zaczął blok reprezentantek Portoryko, przez co o chwilę rozmowy ze swoim zespołem poprosił Giovanni Guidetti (14:12). Od tego momentu na nowo warunki zaczęły dyktować Holenderki, kolejne zmiany w zespole przeciwnym na niewiele się zdały. Pojedyncze błędy holenderskich siatkarek nie wpływały na obraz ich gry, bowiem drużyna po drugiej stronie siatki zupełnie nie mogła wyprowadzić skutecznej akcji. Zdominowaną przez Europejki końcówkę zakończył efektowny blok (25:14).

Początkowo w drugiej odsłonie lepiej radziły sobie reprezentantki Portoryko, skutecznie atakowała Karina Ocasio. Reprezentantki Holandii popełniały błędy, przez co czas wykorzystał trener Guidetti (6:10). Jeszcze przez chwilę Portorykanki zdołały utrzymać się na prowadzeniu. Z czasem jednak to Holenderki zaczęły wywierać presję zagrywką, co pozwoliło im stopniowo budować przewagę (18:15). Wciąż nie brakowało długich i zaciętych akcji. Pomimo starań Portorykanki dłuższy czas nie były w stanie zniwelować trzypunktowej różnicy. Dopiero dobra zagrywka Alexandry Oquendo pozwoliła siatkarkom z Portoryko doprowadzić do wyrównania (22:22). Ten zryw jednak nie wystarczył, by reprezentacja Portoryko przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dwie ostatnie akcje należały już do Holenderek, które po podwójnym bloku na lewym skrzydle również tego seta zapisały na swoim koncie.

Otwarcie trzeciej odsłony było wyrównane, z czasem dzięki dobrej postawie Robin de Kruijf oraz Anne Buijs Holenderki wyszły na trzypunktowe prowadzenie, a o przerwę poprosił trener Nunez (8:5). Skuteczne ataki Cruz i Santany oraz punktowy blok Oquendo pozwoliły szybko doprowadzić do wyrównania (8:8). Taka sytuacja nie trwała długo, gdy w polu zagrywki skutecznie uderzać zaczęła de Kruijf, reprezentantki Holandii zaliczyły efektowną serię, której nie przerwał nawet drugi czas wzięty przez Juana Nuneza. (13:8). W dalszej części seta Holenderki utrzymywały koncentrację, a zbudowana w pierwszej fazie przewaga wystarczyła, by prowadzić spokojną grę. W obu zespołach następowały zmiany, a podopieczne trenera Guidettiego spokojnie zmierzały do zwycięstwa. Dwa ostatnie punkty w meczu zostały zdobyte przez Judith Pietersen, która skutecznie skończyła swoje ataki.

Holandia – Portoryko 3:0
(25:14, 25:22, 25:16)

Holandia: Belien (8), Plak (7), De Kruijf (12), Sloetjes (21), Buijs (9), Dijkema, Stam-Pilon (libero) oraz Stoltenborg, Pietersen (3) i Schoot
Portoryko: Mojica (1), Enright (2), Cruz (6), Ocasio (12), Oquendo (4), Morales (1), Seilhamer (libero) oraz Rosa (1), Valentin, Santana (10) i Venegas (libero)

Śledzisz wyniki turnieju olimpijskiego w siatkówce kobiet?

• Oczywiście, to bardzo ciekawy turniej (49%, 109 głosów)