Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO (K): Serbki lepsze od Portoryko

IO (K): Serbki lepsze od Portoryko

Bez niespodzianki przebiegło spotkanie pomiędzy reprezentacjami Serbii i Portoryko. Siatkarki z Europy chociaż miały w kilku momentach problemy z koncentracją, to jednak kontrolowały mecz. Portorykanki ambitnie walczyły, bliskie zwycięstwa były zwłaszcza w pierwszej, wygranej przez Serbki na przewagi partii. Dzięki zwycięstwu podopieczne Zorana Terzicia objęły prowadzenie w grupie B.

Siatkarki reprezentacji Serbii już od początku spotkania kontrolowały grę. Po skutecznym ataku Brankicy Mihajlović miały już trzypunktowe prowadzenie nad drużyną Juana Nuneza (4:1). Portorykanki nie były w stanie przeciwstawić się swoim rywalkom, przy stanie 11:7 o przerwę poprosił szkoleniowiec tegorocznych rywalek Polek w WGP. Serbek to jednak nie rozproszyło, grały konsekwentnie i po podwójnym bloku Mihajlović i Mileny Rasić na Karinie Ocasio zwiększyły swoje prowadzenie do pięciu oczek (15:10). Reprezentantkom Portoryko udało się zmniejszyć straty, w dużej mierze dzięki grze swojej atakującej (15:13), ale nie były w stanie iść za ciosem. Wskutek tego Juan Nunez po raz kolejny poprosił o przerwę, tym razem przy stanie 20:17 dla reprezentacji Serbii. Jego siatkarki ambitnie walczyły, ataki Ocasio i Aurey Cruz dały Portorykankom wynik 20:19. Chociaż przez większość seta siatkarki z Europy prowadziły i zdawało się, że kontrolują przebieg gry, to siatkarki z Portoryko wyrównały stan seta (21:21) i do końca pierwszej partii obie drużyny grały punkt za punkt. Serbki kilkukrotnie zagrały w końcówce niedokładnie, brylowała w tym przede wszystkim rozgrywająca, Maja Ognjenović. Ostatecznie jednak to reprezentantki Serbii wygrały seta 29:27, ale do jego zakończenia potrzebowały aż 5 piłek setowych.

Drugą partię od prowadzenia 2:0 rozpoczęły siatkarki z Portoryko. Chwilę później po błędzie Aurei Cruz i skutecznym zbiciu piłki przez Brankicę Mihajlović podopieczne Zorana Terzicia odzyskały prowadzenie (4:2). Niezłe zawody rozgrywała Cruz, dzięki jej atakom Portorykanki zbliżyły się na jeden punkt do rywalek (6:5). Serbki podobnie jak w premierowej odsłonie nie pozwoliły sobie na utratę prowadzenia na początku seta, przy stanie 11:8 o czas poprosił Nunez. Siatkarek z Europy to nie rozproszyło, w ataku brylowała Mihajlović, a asa serwisowego dołożyła Tijana Malesević i było już 15:8. Tym razem Serbki nie wypuściły przewagi z rąk. Portorykanki próbowały odrabiać straty, ale po ataku Mileny Rasić było 21:14 i coraz bardziej oczywiste stawało się to, że drużyna z Europy zmierza pewnie po zwycięstwo w drugim secie. Błąd w ataku Alexandry Oquendo dał im piłkę setową. Pierwszą Portorykanki obroniły, ale za chwilę były bezradne wobec ataku Jovany Stevanović i przegrywały już w całym meczu 0:2.

Początek trzeciego seta był najbardziej wyrównany. Oba zespoły grały punkt za punkt do stanu 5:5, dopiero wtedy Serbki po atakach Jovany Stevanović i asie serwisowym Rasić odskoczyły na trzy punkty (8:5). Portorykanki ruszyły jednak w pogoń za rywalkami i za chwilę po skutecznym ataku Kariny Ocasio było już 10:10. W dalszej części seta żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć rywalowi, aż do stanu 17:17. Kolejny celny atak Mihajlović i dobry blok Stevanović na Ocasio pozwolił Serbkom odskoczyć na dwa oczka (19:17). Po przerwie na prośbę Juana Nuneza następny punktowy blok dołożyła Maja Ognjenović i w końcowej fazie trzeciej partii Serbki zbudowały trzy oczka przewagi. Tego prowadzenia już nie oddały, skuteczne zbicie piłki przez Milenę Rasić dało im piłkę meczową. Pierwszą Portorykanki obroniły, ale wobec ataku Brankicy Mihajlović były już bezradne.

Serbia – Portoryko 3:0
(29:27, 25:18, 25:20)

Serbia: Brakocević (13), Malesević (4), Mihajlović (16), Ognjenović (2), Veljković (6), Rasić (12), Popović (libero) oraz Zivković, Stevanović (8) i Bosković (1)
Portoryko: Cruz (9), Enright (2), Morales (6), Mojica, Ocasio (16), Oquendo (4),  Seilhamer (libero) oraz Rosa (2), Valentin (1) i Santana (5)

Śledzisz wyniki turnieju olimpijskiego w siatkówce kobiet?

• Oczywiście, to bardzo ciekawy turniej (49%, 109 głosów)