Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO (K): Koreanki też za silne dla Argentyny

IO (K): Koreanki też za silne dla Argentyny

fot. FIVB

Reprezentacja Argentyny siatkarek nie radzi sobie zupełnie w turnieju olimpijskim. Ekipa z Ameryki Południowej przegrała już swój trzeci mecz, w którym ponownie nie ugrała nawet seta. Wygraną odniosły siatkarki z Korei Południowej, dla których jest to drugie zwycięstwo w tych igrzyskach.

Bezradność Argentynek w meczu z Koreą była widoczna już od pierwszych piłek, kiedy to Hyo Hee Lee zaczęła stawiać w ofensywie na Heejin Kim. Ruch ten okazał się brzemienny w skutkach dla Tanyi Acosty i spółki, bowiem zespół po przeciwnej stronie siatki nie mógł nadążyć za dynamicznie grającą Azjatką. Jakby tego było mało, słabo na środku spisywała się znana z polskich boisk Yael Castiglione, a czytelność jej zagrań tylko napędzała rywalki. W tej sytuacji Koreanki zdołały uzyskać pięć oczek przewagi, które stanowiły podwaliny ich późniejszej dominacji. Kolejne błędy, tym razem defensywne Tatiany Soledad Rizzo, oraz coraz pewniejsza gra Yeon Koung Kim zakończyły tę odsłonę przy stanie 25:18 dla zawodniczek z Azji.Mentalna przewaga, którą wypracowały sobie zawodniczki Lee Jung Chula, wystarczyła do tego, by już na początku kolejnego rozdania mocnym akcentem zaznaczyły swoje aspiracje do wygranej w meczu. Tym, co najbardziej imponowało w ich grze, była przede wszystkim współpraca na linii Lee-Su Ji Kim, która była doskonałym uzupełnieniem obrazu pewności siebie Koreanek. Po drugiej stronie boiska zawodziły natomiast Paula Yamila Nizetich oraz Julieta Constanza Lazcano (ta druga została wkrótce zmieniona). Pojawienie się na boisku Florencii Natashy Busquets Reyes oraz Moreny Martinez Franchi niewiele jednak poprawiło – zespół z Ameryki Południowej nadal ustępował przeciwniczkom w niemal każdym elemencie. Brak stabilności przede wszystkim obrony w obozie Argentynek poskutkował wynikiem 25:20 dla Azjatek na linii mety drugiej odsłony boju.

Trzeci rozdział starcia był już zupełnie innym widowiskiem. Oba zespoły postawiły na agresywną zagrywkę, a Argentynki, które nie miały już nic do stracenia, wzmocniły także czujność w bloku. To przyniosło dobre owoce, bowiem poziom widowiska się wyrównał i pojawiły się spore emocje. Ich prowodyrką po koreańskiej stronie była Kim, która nie bała się ryzykować w ofensywie, a po drugiej stronie odpowiadała jej Emilce Sosa. W końcówce seta największą rolę odegrał jednak środek, który okazał się najlepszą drogą do zaskoczenia rywalek. W tym elemencie lepiej spisywały się Azjatki, które finalnie wygrały 25:23.

Korea Płd. – Argentyna 3:0
(25:18, 25:20, 25:23)

Składy zespołów:
Korea Płd: Hyo Hee Lee, Heejin Kim (17), Yeon Koung Kim (19), Su Ji Kim (6), Jeongah Park (6), Hyo Jin Yang (12), Hae Ran Kim (libero) oraz Hwang, Bae i Yeum
Argentyna: Acosta (9), Nizetich (7), Fresco, Sosa (9), Lazcano (1), Castiglione (2), Rizzo (libero) oraz Sagardia, Boscacci (6), Fernandez, Busquets (5) i Martinez

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela grupy A turnieju olimpijskiego siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved