Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO (K): Holenderki meldują się w półfinale

IO (K): Holenderki meldują się w półfinale

fot. FIVB

Dość jednostronne widowisko stworzyły siatkarki Korei Południowej oraz Holandii w pierwszym ćwierćfinale. Azjatki zdołały wygrać jedynie trzecią partię 25:23, ulegając wyraźnie w pozostałych. Dzięki zwycięstwu 3:1 Holenderki zagrają w półfinale igrzysk olimpijskich.

Inauguracja spotkania była dość wyrównana, a obie ekipy opierały swoją grę na ofensywie. W koreańskich szeregach dwoiła się i troiła Yeon Koung Kim, na której barkach spoczywał ciężar zdobywania punktów. Jednak gdy atakująca popełniła błąd, a po przeciwnej stronie siatki Lonneke Sloetjes nie zmarnowała swojej okazji, to Holenderki odskoczyły na trzy punkty (7:4). Oranje były skoncentrowane i precyzyjne w swoich poczynaniach, a as serwisowy Laury Dijkemy powiększył ich przewagę już do pięciu oczek (15:10). Podopieczne Giovanniego Guidettiego napędzane udanymi zbiciami Anne Buijs spokojnie zmierzały do zwycięskiego końca. Chociaż Koreankom udało się jeszcze odrobić kilka oczek, to nie były w stanie zagrozić rywalkom. Punktową zagrywką seta zamknęła Judith Pietersen, reprezentacja Holandii wygrała 25:19.Początkowe piłki kolejnego rozdania zostały naznaczone świetną postawą w polu serwisowym Pietersen. Przy jej zagrywkach Holenderkom udało się zbudować pięciopunktową zaliczkę (8:3). Chociaż Koreanki próbowały lepszą grą na siatce odrabiać straty, to były bezradne w przyjęciu wobec kolejnych zgrabnych piłek posyłanych przez przeciwniczki zza linii dziewiątego metra (6:11). Europejki imponowały skutecznością w ataku i sukcesywnie powiększały dzielący obie ekipy dystans punktowy (19:10). Dobre akcje Azjatek jedynie od czasu do czasu przerywały zwycięski marsz oponentek. Podopieczne trenera Jung Chul Lee dodatkowo nie ułatwiały sobie zadania, popełniając własne błędy w ataku czy zagrywce. Jeden z nich Jeongah Park zakończył partię numer dwa, która padła łupem siatkarek trenera Guidettiego w stosunku 25:14.

Niezrażone wcześniejszymi niepowodzeniami Koreanki z przytupem otworzyły trzecią odsłonę. Główna zasługa w tym duetu Park/Kim. Ta pierwsza świetnie zagrywała, dzięki czemu liderka drużyny z Azji mogła zamieniać rodzące się kontrataki na punkty (3:0). W „pomarańczowe” szeregi wkradło się rozprężenie, bo Holenderki nie wystrzegały się pomyłek, przez co zapas punktowy Azjatek wynosił już sześć oczek (11:5). Podopieczne Giovanniego Guidettiego poprawiły nieco swoją grę w ataku, dzięki czemu zbliżyły się do przeciwniczek na dwa punkty (14:16), ale nie były w stanie ich dogonić (16:20). W samej końcówce Europejki zaliczyły ostatni zryw i udało im się obronić trzy piłki meczowe, doprowadzając do stanu 23:24. Nie zdołały jednak przełamać zawodniczek Jung Chula Lee, bo ostatecznie kropkę nad i postawiła Heejin Kim. Siatkarki z Korei Południowej zwyciężyły 25:23 i jeszcze przedłużyły swoje szanse w tym pojedynku.

Stracona partia wyraźnie mobilizująco podziałała na Oranje, które rozpoczęły czwartego seta od prowadzenia 3:0. Chociaż Azjatki zaraz doprowadziły do remisu, to po chwili Holenderki odzyskały trzypunktowy zapas (8:5). Dla Koreanek zgubne okazywały się niewymuszone błędy, a rywalki znacząco ulepszyły swoją siłę rażenia w ataku, dzięki czemu krok po kroku powiększały przewagę (13:7). Europejki raz po raz popisywały się także szczelnymi blokami czy niezłą zagrywką, a to wszystko sprawiało, że całkowicie zdominowały boiskowe wydarzenia (18:12). Dzięki ładnym zbiciom Hyo Jin Yang Koreankom udało się jeszcze zdobyć cztery oczka z rzędu i nieco zmniejszyć różnicę (19:22), ale przerwa na żądanie, o którą poprosił Giovanni Guidetti, przyniosła wymierne efekty. Dwie udane akcje Sloetjes uspokoiły sytuację, a atak Robin de Kruijf zakończył zawody. Holenderki odniosły przekonujące zwycięstwo 25:20 i w całym meczu 3:1.

Korea Płd. – Holandia 1:3
(19:25, 14:25, 25:23, 20:25)

Składy zespołów:
Korea Płd.: Lee Hyo Hee, Kim Heejin (5), Kim Yeon Kung (27), Kim Su Ji (4), Park Jeongah (7), Yang Hyo Jin (10), Kim Hea Ran (libero) oraz Hwanh Youn (2), Lee Yaeyeong (4) i Bae Yoo Na
Holandia: Belien (5), De Krujf (10), Pietersen (17), Sloetjes (23), Buijs (15), Dijkema (3), Stam-Pilon (libero) oraz Plak, Balkestein-Grotheus i Schoot

Zobacz również:
Wyniki rundy finałowej igrzysk olimpijskich siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved