Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > IO (K): „Dream Team” zdominowany przez mistrzynie olimpijskie

IO (K): „Dream Team” zdominowany przez mistrzynie olimpijskie

fot. fivb-com

Wyłonienie triumfatorek w rywalizacji kobiet nie było jeszcze zwieńczeniem rywalizacji siatkarek. Przed wręczeniem medali, już niemal tradycyjnie, wybrano najlepsze zawodniczki na poszczególnych pozycjach. W zespole marzeń nie zabrakło reprezentantek Stanów Zjednoczonych, Serbii, Holandii, jednak również w przypadku umiejętności indywidualnych to na mistrzynie olimpijskie wskazywano najczęściej.

 W wyłonionej czołówce tego turnieju nie było niespodzianek, mimo porażki Holenderek w „małym finale” uwadze komisji przyznającej wyróżnienia nie umknęła znakomita dyspozycja Slöetjes. Holenderska atakująca była najmocniejszym punktem swojego zespołu, wielokrotnie ratując Oranje z opresji, również w meczu o brąz notując na konto swojego zespołu 15 oczek. Obok najlepiej atakującej turnieju znalazły się dwie reprezentantki Serbii – Mihajlović i Rasić. Drugą z najlepszych środkowych turnieju została Akinradewo, Amerykanka z każdym kolejnym meczem potwierdzała znakomite zrozumienie ze swoją rozgrywającą, bezbłędnie omijając ręce próbujących ją zatrzymać rywalek. Rozegranie Glass było na tyle widowiskowe, a gra Amerykanki stabilna, że to właśnie tę zawodniczkę wyznaczono do roli głównego reżysera gry drużyny marzeń.

Mimo dobrej dyspozycji indywidualności siatkarek czołowej czwórki igrzysk olimpijskich zgodnie z oczekiwaniami także to zestawienie zostało zdominowane przez reprezentantki Chin. Obok wyróżnienia dla Zhu Ting jako skrzydłowej i wybraniu Li Lin najlepszą libero liderka reprezentacji Chin została wybrana MVP rozgrywek. Mowa tu o Zhu Ting, która zdobywając 25 punktów w starciu finałowym, potwierdziła, jak ważną częścią jest dla zespołu mistrzyń olimpijskich.

„Dream Team” IO:

najlepsza rozgrywająca: Alisha Glass (USA)

najlepsze środkowe: Milena Rasić (Serbia), Foluke Akinradewo (USA)

najlepsze skrzydłowe: Brankica Mihajlović (Serbia), Zhu Ting (Chiny)

najlepsza atakująca: Lonneke Slöetjes (Holandia)

najlepsza libero: Li Lin (Chiny)

MVP: Zhu Ting (Chiny)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved