Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO (K): Argentynki bez szans w starciu z Brazylijkami

IO (K): Argentynki bez szans w starciu z Brazylijkami

fot. FIVB

Gospodynie igrzysk olimpijskich – Brazylijki zgodnie z planem pokonują słabsze rywalki. Po zdecydowanym zwycięstwie bez straty seta z Kamerunem podopieczne Ze Roberto w podobnym stosunku wygrały z Argentynkami, co sprawia, że Brazylia prowadzi w grupie. Reprezentacja Argentyny w żadnej partii nie zdołała przekroczyć granicy dwudziestu punktów i po dwóch kolejkach zamyka tabelę grupy A.

W spotkanie lepiej weszły Brazylijki, które za sprawą skutecznych ataków i asa serwisowego Natalii Pereiry wysunęły się na prowadzenie 4:1. Jednak zaraz Argentynki odpowiedziały tym samym i na tablicy świetlnej zapanował remis. Stan wyrównania trwał krótko, za sprawą dobrej postawy na środku siatki Juciely Cristiny Barreto Canarinhos ponownie odbudowały swoją przewagę (11:7), by po chwili jeszcze ją powiększyć do siedmiu oczek dzięki punktowym zagrywkom Danielle Lins. (16:9). Podopieczne Ze Roberto już do końca seta spokojnie prowadziły swoją grę, wymieniając się ciosami w ataku z rywalkami. Taki sposób gry był niewystarczający dla siatkarek z Argentyny, które nie potrafiły zmniejszyć dystansu dzielącego oba zespoły i finalnie przegrały 16:25.Początek drugiej odsłony był niemal identyczny, jak otwarcie premierowej partii. Zawodniczki z Kraju Kawy szybko odskoczyły na trzy oczka (4:1) i chociaż rywalki deptały im po piętach i próbowały odrabiać straty, głównie poprzez ładne uderzenia Tanyi Acosty, to gospodynie igrzysk olimpijskich pozostawały na czele (11:8). Ręki w ataku nie wstrzymywała Sheilla Castro, ale obciążenia w ofensywie były równomiernie rozłożone na wszystkie siatkarki trenera Ze Roberto. Po drugiej stronie siatki uaktywniła się jeszcze Paula Yamila Nizetich, ale jej udane akcje w nieznaczny sposób poprawiały dorobek punktowy podopiecznych Guillermo Orduny. Canarinhos zachowały koncentrację do końca i także ta partia padła ich łupem w stosunku 25:19.

Przy trudnych zagrywkach Natalii Pereiry Canarinhos rozpoczęły kolejne rozdanie od prowadzenia 3:0. Argentynki kompletnie pogubiły się w swoich poczynaniach, popełniając błąd za błędem. Gdy swoich szans w ataku nie zmarnowała Barreto, podopieczne Ze Roberto miały już pięciopunktową nadwyżkę (8:3). Gospodynie całkowicie zdominowały wydarzenia na parkiecie, stopniowo powiększając swój bufor bezpieczeństwa. Siatkarki trenera Guillermo Orduny nie potrafiły w żaden sposób zneutralizować potężnych ataków przeciwniczek. Po zgrabnych zbiciach Jaqueline Endres zaliczka zawodniczek z Kraju Kawy wynosiła już dziewięć oczek (19:10). Spotkanie zakończyła dwoma skutecznymi zbiciami Gabriela Braga Guimaraes. Brazylijki postawiły kropkę nad i, wygrywając zdecydowanie 25:11 i w całym meczu 3:0.

Brazylia – Argentyna 3:0
(25:16, 25:19, 25:11)

Składy zespołów:
Brazylia: Fabiana (7), Juciely (9), Lins (3),  Natalia (10), Sheilla (14), Fernanda (7), Leia (libero) oraz Adenizia, Jaqueline (2), Gabriela Braga i Fabiola (7)
Argentyna: Acosta (9), Nizetich (9), Fresco (1), Sosa (6), Lazcano (1), Castiglione, Rizz (libero) oraz Martinez Franchi, Busquets Reyes (1), Fernandez (1) i Boscacci (2)

Śledzisz wyniki turnieju olimpijskiego w siatkówce kobiet?

  • Oczywiście, to bardzo ciekawy turniej (49%, 109 głosów)
  • Wyników nie śledzę, ale siatkarki chętnie (25%, 55 głosów)
  • Nie, Polki nie grają (20%, 44 głosów)
  • a kiedy będzie ten turniej? (6%, 14 głosów)

głosujących: 222

Loading ... Loading ...

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. A turnieju olimpijskiego kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved