Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > IO: Fijałek i Prudel z kolejną porażką

IO: Fijałek i Prudel z kolejną porażką

Po przegranej pierwszej batalii turnieju olimpijskiego Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek wiedzieli, że muszą zrobić wszystko, by zachować szanse na awans. Na ich drodze stanęła holenderska para Nummerdor/Varenhorst, która po wysoko wygranym inaugurującym secie oddała prowadzenie w ręce biało-czerwonych, by w trzecim rozdaniu jeszcze pewniej postawić kropkę nad i.

Wtorkowy mecz nie rozpoczął się po myśli biało-czerwonych. Pierwszy punkt w spotkaniu padł łupem duetu Nummerdor/Varenhorst, co dało Holendrom asumpt do zbudowania pewności siebie i prowadzenia 6:2. Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek widocznie nie radzili sobie na siatce, bowiem ich rywale stawiali czynny opór w ofensywie i ciągle utrzymywali czteropunktowe prowadzenie (7:11). Sytuacja zmieniła się mniej więcej w połowie rozdania, kiedy to Polakom udało się nadrobić dwa oczka. Mimo tego ich przeciwnicy nie dali za wygraną i powrócili na korzystniejszy dla siebie pułap (17:14). Duet znad Odry i Wisły przede wszystkim nie mógł sobie poradzić z własnymi, niewymuszonymi niedociągnięciami, które dotykały zarówno atak, jak i defensywę zespołu (16:19). Fijałkowi i Prudlowi nie udało się tego zmienić w końcówce pierwszej partii i po 17 minutach zmagań to Holendrzy cieszyli się ze zwycięstwa (21:17).

Początek drugiej odsłony był kalką startu inaugurującego seta – Nummerdor i Varenhorst szybko zbudowali sobie zapas, który dawał im komfort gry (3:0). Niestety, i tym razem po polskiej stronie można było zauważyć nerwowość, która, co pewne, nie pomagała biało-czerwonym (3:6). Wydawało się, że coś może się zmienić po błyskotliwym ataku Prudla, dzięki któremu siatkarze znad Wisły i Odry zbliżyli się na oczko do oponentów, jednak radość z tego nie trwała długo – Nummerdor szybko wybił im remis z głów asem serwisowym (10:12). Mimo wszystko od tego momentu Polacy byli bliżej niż dalej zrównania się z przeciwnikami, a to, na co tak długo pracowali, stało się faktem przy stanie 13:13 i 14:14. Akcje stawały się coraz dłuższe, mecz ciekawszy i biało-czerwoni finalnie usadowili się na fotelu lidera (18:16). Tym razem zachowali zimną krew i wygrali 21:19.

Tie-break przyniósł ciągłe zmiany na pozycji lidera i zaskakujące zagrania po obu stronach siatki, ale tylko przez moment (5:5). Chwilę później na tablicy wyników pojawił się rezultat 8:5 po zabiciach Varenhorsta i wizja zwycięstwa zaczęła się oddalać od Polaków. Trzy punkty pochodzące bezpośrednio z pomyłek Polaków okazały się wodą na młyn dla Holendrów i duet ten był już o krok od zwycięstwa w meczu (12:8). Spotkanie zakończyło się stanem 15:9 dla rywali siatkarzy znad Wisły i Odry.

Fijałek/Prudel [POL] – Nummerdor/Varenhorst [NED] 1:2
(17:21, 21:19, 9:15)