Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Informacja na temat stanu zdrowia graczy Cerradu Czarnych Radom

Informacja na temat stanu zdrowia graczy Cerradu Czarnych Radom

fot. Klaudia Piwowarczyk

W sobotę (29 grudnia) Cerrad Czarni Radom rozegrali ostatni pojedynek w 2018 roku. W ramach 14. kolejki PlusLigi Wojskowi mierzyli się na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem. W tym spotkaniu zabrakło trzech zawodników drużyny WKS-u: Dejana Vincicia, Maksima Żygałowa oraz Michała Ostrowskiego.

W swoim pierwszym pojedynku rundy rewanżowej w siatkarskiej PlusLidze mężczyzn Cerrad Czarni Radom musieli zaznać goryczy porażki. Zespół prowadzony przez Roberta Prygla przegrał drugi raz w tym sezonie z Jastrzębskim Węglem. Sztab trenerski nie mógł jednak skorzystać ze wszystkich swoich zawodników.W Jastrzębiu-Zdroju nie pojawili się z drużyną Dejan Vincić oraz Maksim Żygałow. W meczu 14. kolejki nie zagrał również środkowy Michał Ostrowski. Wszyscy trzej zawodnicy borykają się z problemami zdrowotnymi. Wskutek kontuzji Cerrad Czarni Radom do wyjazdowego starcia z Jastrzębskim Węglem przystąpili w dziesięcioosobowym składzie.

Michał Ostrowski podkręcił staw skokowy tuż przed wyjazdem do Jastrzębia, podczas czwartkowych zajęć i nie mógł wystąpić w sobotnim meczu. Podstawowy rozgrywający radomskiego zespołu Dejan Vincić ostatnio odczuwał z kolei ból w kolanie.

Uraz Dejana ciągnie się od Gdańska, gdzie stłukł mocno kolano podczas meczu. Ostatnie mecze z ZAKSĄ i Asseco Resovią grał na przeciwbólowych, jednak teraz postanowiliśmy, by został w domu gdzie trenował indywidualnie i przeszedł kolejne zabiegi – zaznacza trener Robert Prygiel.

Kontuzja Maksima Żygałowa dotyczy problemów z plecami. Uraz na szczęście nie okazał się poważny. – Maks nadciągnął mięsień grzbietu w odcinku lędźwiowym podczas drugiego dnia świąt. Wczoraj przeszedł kolejne zabiegi i wiemy, że jest duża poprawa – uspokaja szkoleniowiec radomskiego zespołu.

Warto zaznaczyć, że w meczu z Jastrzębskim Węglem od pierwszych minut pierwszy raz w tym sezonie zaprezentował się Reto Giger. Szwajcarski rozgrywający opuścił specjalnie zgrupowanie reprezentacji, która walczy w eliminacjach do mistrzostw Europy. – Jesteśmy bardzo wdzięczni trenerom reprezentacji Szwajcarii, że w tak ważnym dla nich momencie pozwolili Reto przyjechać do Polski i zagrać mecz. W przypadku braku tego zawodnika jechalibyśmy na sobotni mecz bez rozgrywającego – dodaje Robert Prygiel.

źródło: wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved