Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Indykpol AZS Olsztyn znów lepszy od Trefla Gdańsk

Indykpol AZS Olsztyn znów lepszy od Trefla Gdańsk

Piątkowy wieczór w Starogardzie Gdańskim należał do dwóch drużyn – Indykpolu AZS Olsztyn i Lotosu Trefla Gdańsk. W sparingowym spotkaniu z okazji 90-lecia Starogardzkiego Klubu Sportowego ponownie lepsi okazali się olsztynianie, wygrywając 3:2. Było to już kolejne zwycięstwo zespołu trenera Gardiniego w przedsezonowych starciach z ekipą z Gdańska.

W pierwszym secie walka trwała punkt za punkt. Choć olsztynianie na samym początku osiągnęli dwupunktową przewagę, to po ataku Damiana Schulza siatkarze z Gdańska prowadzili 14:11. Gdy wydawało się, że podopieczni trenera Andrei Anastasiego wygrają inauguracyjną partię, w polu zagrywki rewelacyjne spisywał się Aleksander Śliwka. Dzięki jego zagraniom AZS doprowadził do wyrównania (20:20). O losach seta musiała zadecydować końcówka, w której lepiej spisali się olsztynianie – po asie serwisowym Włodarczyka wygrywając 25:23.

Podrażniony zespół z Pomorza od początku drugiego seta ruszył do ataku, dość szybko odskakując na kilka punktów przewagi. Siatkarze Lotosu Trefla dominowali na siatce, kilkukrotnie popisując się skutecznym blokiem. W ataku ponownie nie do zatrzymania był Schulz. W konsekwencji gdańszczanie wyrównali stan spotkania, wygrywając drugą partię 25:14.

Trzeci set dobrze rozpoczął się dla zespołu trenera Gardiniego. Dzięki udanym zagraniom w obronie oraz ataku olsztynianie prowadzili  6:3. Trzypunktowa przewaga utrzymywała się do stanu 14:11. Wtedy do głosu doszli gdańszczanie. W polu zagrywki pojawił się Wojciech Grzyb i siatkarze z Gdańska zdobyli w jednym ustawieniu aż dziewięć punktów (14:20). Sportowcy ze stolicy Warmii i Mazur nie dali jednak za wygraną, będąc o włos od wygrania tej odsłony spotkania. Finalnie olsztynianie nie zdołali odwrócić losów seta, przegrywając trzeciego seta 23:25.

Kolejna partia w pełni należała do akademików. Olsztynianie od początku kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie, będąc lepszymi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła od swojego przeciwnika. Indykpol AZS wygrał czwartego seta 25:16, a o losach całego spotkania musiał zadecydować tie-break. W decydującej partii oba zespoły walczyły punkt za punkt, nie odpuszczając żadnej piłki. W końcówce więcej „zimnej krwi” zachowali siatkarze z Olsztyna, wygrywając po ataku Wojciecha Włodarczyka 15:13, jak i całe spotkanie 3:2.

W sobotnie południe odbędzie się drugi sparing pomiędzy tymi zespołami.

Indykpol AZS Olsztyn – LOTOS Trefl Gdańsk 3:2
(25:23, 14:25, 23:25, 25:16, 15:13)

AZS: Pliński, Zniszczoł, Boswinkel, Śliwka, Woicki, Włodarczyk, Żurek (libero) oraz Buchowski, Makowski, Szostek i Ostaszyk
Trefl: Masny, Schulz, Hebda, Pietruczuk, Gawryszewski, Paszycki, Gacek (libero) oraz Grzyb, Stępień, Romać, Majcherski i Ptaszyński

źródło: indykpolazs.pl