Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Indykpol AZS Olsztyn gotowy do PlusLigi

Indykpol AZS Olsztyn gotowy do PlusLigi

fot. Izabela Kornas

W siedzibie Radia Olsztyn odbyła się przedsezonowa konferencja prasowa, na której omówiono przygotowania Indykpolu AZS Olsztyn do rozgrywek PlusLigi oraz zaprezentowano plan obchodów 65-lecia AZS-u Olsztyn. Na konferencji prasowej obecny był prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Paweł Papke, prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM S.A. Tomasz Jankowski, trener Indykpolu AZS Olsztyn Andrea Gardini, kapitan akademików Paweł Woicki oraz prezes Polskiego Radia Olsztyn Mariusz Bojarowicz.

Jako olsztynianin bardzo się cieszę, że mogę być tu z państwem – rozpoczął spotkanie prezes PZPS-u Paweł Papke. – Na co dzień kibicuję drużynie z naszego regionu i wspieram działania, które pomagają przygotować zespół AZS-u do jak najlepszego startu w PlusLidze. Trzymam kciuki i mam nadzieję, że wyniki sportowe będą adekwatne do poczynań historycznych. Zespół budował i przygotowywał wyśmienity szkoleniowiec Andrea Gardini, więc możliwości na pewno są bardzo duże. Liczę na to, że AZS włączy się do walki o miejsca jak najwyższe, czyli mam tu na myśli lokaty 3-6. Bardzo bym sobie i państwu tego życzył – dodał Papke.

Spotkanie odbyło się na dwa tygodnie przed pierwszym meczem olsztyńskich siatkarzy. Czy są gotowi do tych rozgrywek? – Tak, uważam, że jesteśmy gotowi do startu PlusLigi – przyznał szkoleniowiec Indykpolu AZS Olsztyn Andrea Gardini. – Drużyna została zbudowana z wielu młodych, ale pracowitych zawodników. W mojej opinii wykonaliśmy dobrą i ciężką robotę. Pracować będzie trzeba cały czas, bo PlusLiga ma inny kształt i teraz trzeba być w pełnej gotowości i bardzo dobrej formie od pierwszego do ostatniego meczu – kontynuował.Paweł Woicki potwierdził słowa trenera Gardiniego i zwrócił uwagę, że siłą olsztynian będzie zespół, kolektyw, a nie indywidualni siatkarze o bogatym doświadczeniu czy niezwykłych umiejętnościach. – W moim odczuciu mamy cały młody zespół. Nawet ja czuję się młodo, pomimo tego, że jestem może najstarszy wiekiem i doświadczeniem – rozpoczął rozgrywający. – W ostatnich dniach dołączyli do nas również doświadczeni, zagraniczni kadrowicze. Nie chciałbym, żeby patrzono na to jak na zbawienie. Dla mnie najważniejsze jest to, żeby postrzegać nas jako kolektyw czternastu ludzi. Wszyscy z osobna uczestniczymy w tym samym, wspólnym systemie, budujemy razem zespół, który moim zdaniem działa bardzo dobrze. W każdym meczu będziemy udowadniać, że zasługujemy na grę w AZS-ie i dla Olsztyna. Miejsca 3-6? Myślę, że są to realne pozycje, o które na pewno będziemy się bić – zapewnił kapitan.

Prezes klubu Tomasz Jankowski odniósł się do sytuacji organizacyjno-finansowej klubu. – Bardzo się cieszymy ze współpracy ze sponsorami. Przede wszystkim z firmą Indykpol, która jest naszym tytularnym sponsorem, jak też z Galerią Warmińską. Wczoraj podpisaliśmy nową umowę z Armaturą Dobrowolski, co jest dla nas również dużym wsparciem, bo mogliśmy zamknąć budżet w 94 procentach. Mamy również przychylność władz województwa i miasta Olsztyn, a także Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego – powiedział Jankowski. Prezes zdradził również plan obchodów 65-lecia AZS-u Olsztyn i sekcji piłki siatkowej. – Jest to dla nas rok wyjątkowy, bo jubileuszowy. Wiele materiałów oraz wydarzeń będziemy wiązać z obchodami 65-lecia AZS-u Olsztyn. Nasze materiały poligraficzne będą nawiązywały do przeszłości. Plakaty, karnety, bilety będą odnosiły się do historii klubu, więc liczymy, że każdy kibic będzie orientował się, dlaczego w tym sezonie zdecydowaliśmy się na takie, a nie inne barwy – zdradził.

Pięć lat temu z „Gazetą Olsztyńską” organizowany był plebiscyt na najlepszego siatkarza 60-lecia. W tym roku obchody będą miały inną formę, a o szczegółach opowiedział prezes Polskiego Radia Olsztyn Mariusz Bojarowicz. – Postanowiliśmy przyłączyć się do jubileuszu i wspólnie świętować. Chcielibyśmy zaproponować kibicom i słuchaczom Radia Olsztyn udział w teście wiedzy o siatkówce, który odbędzie się 14 listopada w Centrum Konferencyjnym Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego – powiedział.

Co należy uczynić i jaka będzie forma tego testu? — Na pewno znają państwo te testy z telewizji, które organizowane są przy różnych okazjach. Pytania będą dotyczyły historii siatkówki, ale także przepisów gry. Żeby wziąć udział w teście, należy się zarejestrować poprzez aplikację na stronie internetowej Radia Olsztyn. Udział może wziąć dwieście osób. Zachęcamy do wspólnej zabawy, bo zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 4000 zł – wyjaśnił prezes Radia Olsztyn.

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved