Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Indre Sorokaite opuszcza włoski zespół Imoco Volley Conegliano

Indre Sorokaite opuszcza włoski zespół Imoco Volley Conegliano

Po jednym sezonie spędzonym w Imoco Volley Conegliano włoska siatkarka pochodzenia litewskiego Indre Sorokaite opuści kontynent europejski i będzie grała w Japonii.  Warto dodać, że grająca w tym klubie polska siatkarka Joanna Wołosz zamierza zmienić barwy klubowe i chciałaby grać w Turcji.

Indre Sorokaite dwukrotnie wygrała Ligę Mistrzyń z Foppapedretti Bergamo, zdobyła dwukrotnie Puchar Włoch. Dwukrotnie stanęła na drugim stopniu podium w mistrzostwach Włoch, jeden raz zdobyła brązowy medal w mistrzostwach Włoch. Siatkarka może pochwalić się Superpucharem Włoch o raz Klubowym Mistrzostwem Świata. Z kolei z reprezentacją Włoch Sorokaite zajęła drugie miejsce w World Grand Prix, zdobyła brązowy medal w mistrzostwach Europy oraz zajęła trzecie miejsce w turnieju Volley Masters Montreux. Po jednym sezonie drogi Conegliano i Indre Sorokaite rozeszły się. Indre Sorokaite będzie grała na kontynencie azjatyckim w Japonii, jej nowym klubem będzie występujący w V Lidze zespół – Toyota Auto Body Queenseis . Warto dodać, że pochodząca z Litwy siatkarka w sezonie 2013/2014 reprezentowała barwy japońskiego klubu Denso Airybees. Byłby to zatem dla tej zawodniczki powrót do Kraju Kwitnącej Wiśni.

źródło: ivolleymagazine.it, wikipedia.pl