Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Impel wygrywa pierwszy przedsezonowy sparing

Impel wygrywa pierwszy przedsezonowy sparing

fot. Łukasz Krzywański

Siatkarki Impelu Wrocław są w trakcie przygotowań do sezonu 2016/2017, który zainaugurują za niespełna miesiąc w Hali Orbita. W zeszłą sobotę siatkarki z Dolnego Śląska rozegrały pierwszy oficjalny sparing. W Dąbrowie Górniczej wrocławianki pokonały ekipę gospodyń 3:1. Podopieczne Marka Solarewicza od piątku zaczną rywalizację w międzynarodowym turnieju w Karpaczu.

Sparingami z drużyną z Dąbrowy Górniczej sztab szkoleniowy Impelu Wrocław zamierza otworzyć i zamknąć okres meczów kontrolnych przed nowym sezonem. W planie jest jeszcze gra w turniejach w Karpaczu i Szamotułach. Ostatni sparing – z MKS-em, zostanie rozegrany już we Wrocławiu. Z Dąbrowy Górniczej zarówno sztab, jak i zawodniczki wracają z bagażem cennych doświadczeń. Zebrany materiał posłuży za wytyczne tego, nad czym jeszcze trzeba popracować przed startem Orlen Ligi.Początkowo spotkanie w Dąbrowie miało mieć charakter bardziej treningowy niż meczowy. Planowaliśmy grać z dorzucanymi piłkami, żeby zespoły rozegrały więcej akcji, a intensywność treningu była wyższa. Jednak po ustaleniach z trenerami drużyny przeciwnej zdecydowaliśmy się zagrać normalne spotkanie, bo zarówno nasz, jak i ich zespół był nieco ograniczony kadrowo. W meczu mogliśmy obserwować, jak zawodniczki realizowały nasz system gry. Dzięki temu oprócz bieżącej analizy treningów mamy teraz okazję przyjrzeć się naszej grze pod kątem meczowym. Jestem zadowolony z tego sparingu, ale nadal mamy nad czym pracować. Spotkanie było bardzo wyrównane. Zgodnie z planem wszystkie nasze zawodniczki miały okazję zaprezentować swój rozwój i aktualne umiejętności podczas tego meczu – powiedział Marek Solarewicz, pierwszy trener wrocławskiej drużyny.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Impel Wrocław 1:3
(25:22, 25:27, 23:25, 32:34)

Składy zespołów:
MKS: Dutka (2), Horka (21), Dziękiewicz (3), Paszek (15), Ciesiulewicz (17), Castiglione (1), Lemańczyk (libero) oraz Smidova (6), Miros (7), Noszczyk (1) i Drabek (libero)
Impel: Ptak (9), Kaczor (7), Bałucka (7), Hancock (8), Kurnikowska (14), Courtney (21), Stasiak (libero) oraz Konieczna (11), Cembrzyńska (6), Wysocka i Sikorska

źródło: impelwroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved