Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Volley Wrocław zwycięzcą memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej

Volley Wrocław zwycięzcą memoriału Agaty Mróz-Olszewskiej

fot. Łukasz Krzywański

Volley Wrocław wygrał memoriał Agaty Mróz-Olszewskiej, drugie miejsce zajął zespół KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a trzecią lokatę MKS Dąbrowa Górnicza.

W pierwszym meczu ostatniego dnia memoriału lepsze okazały się podopieczne Marka Solarewicza, które pokonały zespół KSZO 3:0. Tylko pierwszy set spotkania był emocjonujący, w pozostałych dwóch siatkarki z Dolnego Śląska dominowały i pewnie wygrały całe spotkanie. Zwycięstwo w tym meczu zapewniło wrocławiankom zwycięstwo w memoriale Agaty Mróz-Olszewskiej.#VolleyWrocław – KSZO Ostrowiec 3:0
(25:23, 25:17, 25:18)

Składy zespołów: 
#VolleyWrocław: Wers (8), Gancarz (8), Rasińska (15), Wołodko (4), Murek (10), Łozowska (7), Pancewicz (libero) oraz Felak (1), Piśla (1) i Kuziak (libero)
KSZO Ostrowiec: Wojtowicz (5), Miros (7), Dorsman (1), Trach (5), Shash (3), Słonecka (11), Kucińska (libero) oraz Zackiewicz, Oktaba (1), Grzechnik (1), Wołoszyn (1) i Akulich (libero)


Gospodynie z Dąbrowy Górniczej zajęły trzecie miejsce w memoriale. W swoim ostatnim spotkaniu pokonały one drużynę z Ukrainy 3:2. Pierwszy set spotkania rozpoczął się po myśli dąbrowianek, prowadziły one 11:7 po ataku Zuzanny Szynkiel 11:7. Przyjezdne pomimo dobrego przyjęcia miały gorszą skuteczność w ataku. Sytuacja na boisku zmieniła się przy stanie 19:16 dla MKS-u. Przyjezdne po błędach własnych MKS-u doprowadziły do remisu 19:19, wówczas o przerwę na żądanie poprosił trener Adam Grabowski. Dąbrowianki po raz kolejny prowadziły dwoma punktami 24:22, ciężar gry na siebie wzięły Katarina Dudnyk oraz Diana Karpets i dzięki nim był remis 24:24. W grze na przewagi lepsze okazały się zawodniczki MKS-u i wygrały tę część meczu po skutecznym bloku.

Zawodniczki Chimika nie były w stanie nawiązać wyrównanej gry, dąbrowianki przez cały czas nacierały. Nie do zatrzymania była Aleksandra Lipska, punktowała w ataku oraz polu zagrywki, dobrze zaprezentował się też Dorota Ściurka i było 15:9 dla MKS-u. Podopieczne Andrija Romanowycza ani przez moment nie zbliżyły się do MKS-u, sytuację na boisku próbowała ratować Diana Karpets, ale na niewiele się to zdało. Błąd własny Chimika sprawił, że MKS wygrał seta i prowadził w meczu 2:0.

W trzeciej odsłonie spotkania do głosu doszła drużyna z Ukrainy, miała ona lepsze przyjęcie, była skuteczniejsza w ataku i odskoczyła dąbrowiankom na dwa punkty (12:10). Dąbrowianki popełniły błędy własne i przegrywały 12:18. Podopieczne Adama Grabowskiego po atakach Doroty Ściurki zbliżyły się do swoich rywalek na trzy punkty (17:20). Na więcej nie było ich stać w tej części gry, zawodniczki Chimika nie odpuszczały, w końcówce seta skuteczniej zagrały na siatce i wygrały 25:20.

Czwarty set meczu był wyrównany, najpierw prowadziły dąbrowianki, po ataku Lipskiej było 9:8, asa serwisowego dołożyła Katarzyna Bryda i było 14:10 dla MKS-u. Wydawało się wówczas, że to gospodyniom przypadnie w tym secie wygrana. Tak się jednak nie stało, zespół Chimika poprawił swoje przyjęcie, punktował w bloku i był remis 17:17. Gospodynie w końcówce seta remisowały 24:24, ale ostatnie słowo należało do Chimika. Siatkarki tego klubu popisały się skutecznym blokiem i doprowadziły do remisu w meczu.

Piąty set meczu toczył się na początku pod dyktando Chimika, odskoczył on dąbrowiankom na trzy punkty (6:3). Ciężar gry na siebie wzięła Aleksandra Lipska, popisała się ona trzema asami serwisowymi i był remis 6:6. Od tego momentu gra obu drużyn falowała, dąbrowianki prowadziły 12:7, ale nie potrafiły utrzymać przewagi i po zbiciach Dudnyk był remis 14:14. Ostatnie słowo w tym secie i meczu należało do MKS-u, skuteczny blok Doroty Ściurki sprawił, że dąbrowianki wygrały 16:14.

MKS Dąbrowa Górnicza – Chimik Jużnyj 3:2
(30:28, 25:17, 20:25, 24:26, 16:14)

Składy zespołów:
MKS: Szynkiel (1), Stroiwąs (11), Wodrowska (2), Lipska (28), Czerwińska (4), Szczygioł (16), Colik (libero) oraz Bryda (9), Ściurka (11), Michalewicz (1), Wilczek i Bodasińska (libero)
Chimik: Dudnyk (22), Karpets (25), Bojko (8), Welikokon (4), Mykytiuk (15), Majewska (10), Niemcewa (libero) oraz Napalkowa (1), Dudenok, Stepanowska (8) i Chober (1)

Końcowa kolejność:
1. Volley Wrocław
2. KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
3. MKS Dąbrowa Górnicza
4. Chimik Jużnyj

Nagrody indywidualne:
MVP turnieju: Roksana Wers (Volley Wrocław)
Najlepsza przyjmująca: Katerina Dudnyk (Chimik Jużnyj)
Najlepsza atakująca: Aleksanda Rasińska (Volley Wrocław)
Najlepsza libero: Kamila Colik (MKS Dąbrowa Górnicza)
Najlepsza rozgrywająca: Olga Gejko (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski)
Najlepsza blokująca: Swietłana Dorsman (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved