Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Impel Wrocław wystartuje już niebawem

Impel Wrocław wystartuje już niebawem

fot. Łukasz Krzywański

W tym roku, wzorem lat poprzednich, przygotowania do sezonu drużyny z Wrocławia obejmą 8 tygodni. Mimo że wiele zespołów już rozpoczęło swoje zajęcia, to włodarze zapewniają, że nie ma powodów do zmartwień. Do czasu oficjalnego rozpoczęcia przygotowań impelki trenują pod okiem trenerów indywidualnie. Obecnie takie ćwiczenia odbywają się raz dziennie, a taki zabieg pozwoli na rozpoczęcie przygotowań z animuszem. Czas wakacyjny, oprócz odpoczynku, wykorzystywany jest także na poprawę techniki i umiejętności taktycznych zawodniczek.

Od początku sezonu przygotowawczego sztab szkoleniowy teamu z Wrocławia nie będzie mógł skorzystać ze wszystkich czternastu siatkarek. Nie jest to rzecz nowa, bowiem niejednokrotnie bywało tak, że niektóre zawodniczki dołączały w ostatnich tygodniach do trenującej w stolicy Dolnego Śląska drużyny. Związane jest to z obowiązkami reprezentacyjnymi części impelek.Okres przygotowawczy zespołu z Wrocławia został podzielony na kilka etapów, podczas których główny nacisk będzie kładziony na przygotowanie motoryczne, jak i rozwój umiejętności technicznych i taktycznych. Od pierwszych zajęć trenerzy Impelu będą także budować i rozwijać system gry, który będzie prezentowany przez zespół w tym sezonie.

Przygotowania odbędą się w obiektach we Wrocławiu. Sztab uznał, że warunki, którymi dysponują w stolicy Dolnego Śląska, są wystarczające, by przeprowadzić tu wszystkie zajęcia i do sezonu zespół przygotowywać się będzie, wykorzystując dostępną infrastrukturę.

Klub zaplanował także mecze kontrolne. Ten etap rozpocznie się w połowie września. Pewne jest, że wrocławska drużyna rozegra dwa sparingi z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza. Oprócz tego w planie są dwa turnieje – tradycyjnie w Szamotułach i Karpaczu. Tak skonstruowany plan sezonu przygotowawczego ma pozwolić na odpowiednie przygotowanie zawodniczek do udziału w rozgrywkach Orlen Ligi w zbliżającym się sezonie.

Przypominamy, że przed sezonem 2016/2017 do zespołu z Dolnego Śląska dołączyły: Micha Hancock, Megan Courtney, Natalia Mędrzyk (Kurnikowska), Katarzyna Konieczna, Adrianna Wysocka oraz Izabela Bałucka. Team opuściły natomiast: Carolina Costagrande, Kristin Hildebrand, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Andrea Kossanyiova, Lenka Dürr, Milena Radecka, Magdalena Gryka oraz Karolina Piśla.

źródło: impelwroclaw.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved