Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Impel wróci do treningów w drugiej połowie sierpnia

Impel wróci do treningów w drugiej połowie sierpnia

Do inauguracyjnego meczu Orlen Ligi we Wrocławiu pozostały dwa miesiące. Impel Wrocław, podobnie jak pozostałe zespoły ekstraklasy, ma już rozplanowany okres przygotowawczy. We Wrocławiu siatkarki spotkają się 21 sierpnia.

Choć oficjalnie okres przygotowawczy rozpocznie się w trzecim tygodniu sierpnia, nie oznacza to tego, że teraz siatkarki mają wolne. Każda z nich trenuje bowiem indywidualnie, często jednak pod okiem wrocławskiego sztabu bądź ściśle wg jego wskazówek.Okres przygotowania do sezonu 2017/2018 Impelki spędzą we Wrocławiu. Na miejscu klub ma zapewnione potrzebne do tego celu zaplecze i będzie się starał je wykorzystać. Sztab będzie skupiał się jednocześnie na przygotowaniu motorycznym i technicznym. Stopniowo będą wdrażane także systemy gry, które zaplanowane są pod kątem drużyny w sezonie 2017/18.

Mimo że na 21 sierpnia zaplanowany jest oficjalny start przygotowań – we Wrocławiu zabraknie kilku zawodniczek. – Na pewno nie będziemy dysponować pełnym składem od początku przygotowań. Na zgrupowaniu reprezentacji Polski seniorek przebywa obecnie Natalia Murek, a w kręgu zainteresowań trenera reprezentacji pewnie pozostają Maria Stenzel i Tamara Gałucha. Na zgrupowaniu reprezentacji Polski kadetek przebywa Julia Szczurowska. Zakładamy, że możemy pracować do ostatnich dni przed ligą bez wspomnianych kadrowiczek – mówi Marek Solarewicz, pierwszy trener Impelu Wrocław.

Wielu kibiców nie może się doczekać pierwszego meczu w lidze i z niecierpliwością czekają oni na przedsezonowe sparingi. W tym roku, oprócz pojedynczych spotkań, zdecydowano się także na udział w turniejach – w Dreźnie i tradycyjnie w Szamotułach. – Mamy w planie rozegranie różnych form gier na kolejne cztery tygodnie przed ligą. Zaczniemy od meczu sparingowego z MKS-em Polonią Świdnica, który odbędzie się w piątek 15 września, we Wrocławiu. W kolejnym tygodniu, w dniach 21-23 września, zaplanowaliśmy wspólne treningi z drużyną z Drezna. Zakończą się one oficjalnym meczem sparingowym w sobotę, 23 września, w Jelczu-Laskowicach. Następnie dwa tygodnie spędzimy na turniejach – kolejno w Dreźnie i Szamotułach – dodaje Wojciech Kurczyński, drugi trener wrocławianek.

źródło: impelwroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved