Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Impel to mieszanina charakterów

Impel to mieszanina charakterów

fot. impelwroclaw.pl

Impel zbudował zespół na sezon 2016/2017. Nazwiska zawodniczek ogłoszono półtora miesiąca po zakończeniu ostatnich rozgrywek. Proces budowy drużyny trwał jednak dużo dłużej. – Budując drużynę, zwracaliśmy uwagę na całą masę drobnych szczegółów, a także na kwestie relacji i współpracy zawodniczek w przeszłości – mówi trener Marek Solarewicz.

Impel Wrocław w sezonie 2016/2017 ma być połączeniem młodości z doświadczeniem. Średnia wieku zawodniczek w zespole to 24,5 lat. Grupę zawodniczek doświadczonych tworzą Joanna Kaczor, Agata Sawicka i Katarzyna Konieczna. Wspierają je zawodniczki młodszego pokolenia, które grały lub obecnie grają w swoich reprezentacjach narodowych. Tu należy wymienić m.in. Michę Hancock, Megan Courtney, Andreę Kossanyiovą, Natalię Mędrzyk, Agnieszkę Kąkolewską i Monikę Ptak.W drużynie znajdują się też zawodniczki, dla których nowy sezon oznacza zdobycie nowych, boiskowych doświadczeń. To Aleksandra Sikorska, która rozpoczyna nowy rozdział kariery, zmieniając pozycję ze środkowej na przyjmującą i środkowa Izabela Bałucka, dla której będzie to drugi sezon w Orlen Lidze. Grupę młodszych zawodniczek, które będą miały świetną okazję uczenia się od doświadczonych zawodniczek, tworzą Barbara Cembrzyńska, Magda StasiakAdrianna Wysocka.

Budując drużynę, zwracaliśmy uwagę na całą masę drobnych szczegółów, a także na kwestie relacji i współpracy zawodniczek w przeszłości, co ma przełożyć się na sprawne działanie zespołu już od początku sezonu. Naszym celem było zatrzymanie zawodniczek, które grały w Impelu Wrocław w ostatnich sezonach. Dlatego też podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu współpracy lub ponownej jej nawiązaniu z zawodniczkami, z którymi dotychczas współpracowaliśmy. Dodatkowo Micha Hancock i Megan Courtney miały okazję grać wspólnie w Penn State University w USA. Z naszą nową rozgrywającą w ostatnim sezonie grała także środkowa Izabela Bałucka – w klubie z Dąbrowy Górniczej. Z większością zawodniczek, które grały w reprezentacji Polski siatkarek, miała okazję występować także Natalia Mędrzyk (Kurnikowska) – mówi Marek Solarewicz, pierwszy trener Impelu Wrocław.

Ważnym aspektem branym pod uwagę przy budowaniu zespołu było także kontynuowanie rozwoju zawodniczek, które występowały w zespołach młodzieżowych i Młodej Lidze Kobiet. Dlatego też w seniorskim zespole znalazło się miejsce dla Magdy Stasiak i Barbary Cembrzyńskiej. Efektem działań scoutingowych wrocławskich trenerów jest natomiast transfer Adrianny Wysockiej, która ma warunki i predyspozycje, aby stać się bardzo dobrą rozgrywającą. – Nasz zespół to mieszanka charakterów. To naturalne, że znajdą się w nim zarówno zawodniczki spokojne, jak i tzw. „żywe srebra”. Są tu także liderki, które poprowadzą zespół na boisku i poza nim. Budując zespół, chcieliśmy odpowiednio zbalansować grupę pod względem charakterologicznym, co ma zapewnić zespołowi siłę na boisku. Zależy nam na osiągnięciu wysokiego poziomu agresji sportowej, osadzonej na stabilnych fundamentach spokoju – tak, by nie zabrakło „zimnej krwi”, szczególnie w końcówkach setów czy meczów. Ważna jest także pasja do gry i oddanie na boisku. Jestem przekonany, że właśnie taki zespół udało nam się zbudować na nadchodzący sezon – komentuje proces budowy drużyny Wojciech Kurczyński, drugi trener Impelu.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved