Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Impel też rezygnuje z LM, Budowlani zagrają w CEV Cup, ale…

Impel też rezygnuje z LM, Budowlani zagrają w CEV Cup, ale…

fot. Łukasz Krzywański

Polskie kluby gremialnie rezygnują z udziału w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Z gry w Pucharze CEV zrezygnował Lotos Trefl Gdańsk, w Lidze Mistrzyń nie zagrają PGE Atom Trefl Sopot ani Impel Wrocław. Budowlani Łódź zgłosili się do Pucharu CEV, ale szukają dodatkowych funduszy…

Do wtorku można było zgłaszać akces występów w europejskich pucharach. Do rozgrywek Ligi Mistrzyń przystąpi zespół Chemika Police, natomiast zrezygnowały z gry zarówno PGE Atom Trefl Sopot, jak i Impel Wrocław. – Dopóki się nie zmieni formuła tych rozgrywek, nie opłaca się w nich grać. Chyba, że masz zespół, który daje ci szansę na wygranie Ligi Mistrzów. Nas na taką drużynę w tej chwili jednak nie stać i dlatego w nadchodzącym sezonie się nie zgłosimy – mówi Jacek Grabowski, prezes Impelu Wrocław, cytowany przez PAP.W Lidze Mistrzyń oprócz Chemika chce zagrać 4. zespół polskiej ekstraklasy, MKS Dąbrowa Górnicza. Nie wiadomo jednak, czy wejdzie na miejsce Trefla, czy też będzie musiał grać w eliminacjach do tych, jak niedawno jeszcze określaliśmy, „prestiżowych” rozgrywek. Z prestiżu nie zostało już wiele, skoro kluby tak łatwo z niego rezygnują, woląc skupić się na walce o mistrzostwo kraju niż promocji za granicą.

W Pucharze CEV ma wystąpić zespół Budowlanych Łódź, który wysłał zgłoszenie, ale wciąż szuka środków finansowych na grę w Europie. – Złożyliśmy wstępną deklarację, co oznacza, że na 90 proc. zagramy w europejskich pucharach – mówi Marcin Chudzik, prezes klubu, na łamach Gazety Wyborczej. Klub szuka dodatkowych funduszy na grę w Pucharze CEV, rozmawiając z władzami miasta oraz województwa. – Jestem już po rozmowach z władzami miasta, spotkam się też z zarządem województwa. Liczę na pomoc, bo przecież będziemy też promować Łódź i region – twierdzi prezes Budowlanych. Co jednak będzie, jeśli klubowi z Łodzi nie uda się otrzymać dodatkowych środków?

W męskiej Lidze Mistrzów zagrają Asseco Resovia Rzeszów i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Prawo do gry w eliminacjach ma bełchatowska Skra. Z występów w Pucharze CEV zrezygnował natomiast Lotos Trefl Gdańsk, a Cuprum Lubin nie zagra w Pucharze Challenge. – Niestety, w siatkówce, w przeciwieństwie do piłki nożnej, trzeba wyłożyć sporo środków finansowych na grę w europejskich pucharach, a tych w klubie potrzebnych jest dużo na grę w samej PlusLidze. Czekamy na wprowadzenie mechanizmów, które pozwolą przynajmniej na zwrot poniesionych kosztów – komentuje rezygnację z udziału prezes Cuprum, Dariusz Biernat. 

Okazuje się więc, że europejskie puchary przestały być dobrym sposobem promocji dla sponsorów i klubów. Europejskie kluby, zwłaszcza polskie, mówią o tym głośno już od jakiegoś czasu, jednak niewiele zmienia się w formule i organizacji rozgrywek pucharowych. Czy to tylko niemoc CEV, czy też regres piłki siatkowej jako takiej? Jak zareaguje CEV na masowe rezygnacje polskich klubów z udziału w tych rozgrywkach?

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved