Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Impel ma problem z halą – dwa mecze w Ostrowcu Świętokrzyskim

Impel ma problem z halą – dwa mecze w Ostrowcu Świętokrzyskim

fot. Łukasz Krzywański

Impel Wrocław utrzymał się w Lidze Siatkówki Kobiet i fazie play-off zagra o 9. miejsce na zakończenie sezonu. Rywalem będzie zespół KSZO Ostrowiec, który po zakończeniu fazy zasadniczej uplasował się pozycję wyżej w tabeli niż wrocławianki. Pierwsze dwa mecze rozegrane zostaną w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Droga Impelek do bezpiecznej, 10. pozycji w tabeli na zakończenie fazy zasadniczej była bardzo trudna. W wielu sytuacjach – gdy wydawało się, że Impelki są na dobrej drodze do zwycięstwa – gubiła się pewność siebie i ostatecznie to rywalki cieszyły się ze zwycięstw. Skrupulatnie zbierane punkty meczowe i sety pozwoliły jednak na utrzymanie Ligi Siatkówki Kobiet we Wrocławiu bez konieczności rozgrywania meczów o uniknięcie barażu z pierwszoligowcem.Teraz przed Impelkami walka o 9. miejsce. Przeciwnikiem będzie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który będzie bronił tej pozycji. Zespoły dzielą w tabeli dwa punkty meczowe. Drużyna z Ostrowca wygrała także dwa mecze więcej niż siatkarki Marka Solarewicza. Teraz to nie będzie miało jednak znaczenia, bo rywalizacja zaczyna się od nowa.

W fazie zasadniczej Impel dwukrotnie pokonywał rywalki z Ostrowca. Nikt z Wrocławia nie miałby nic przeciwko, by podobny scenariusz ziścił się w play-off. Wszyscy wiedzą jednak, że rywal nie odda łatwo meczu, a z pewnością wykorzysta atut swojej hali. – Są to nasze ostatnie mecze ligowe i pomimo tego, że wkrada się gdzieś zmęczenie, chcemy się na nich maksymalnie skupić, zagrać jak najlepiej i przypieczętować zakończenie sezonu dobrym wynikiem – mówi Natalia Murek, przyjmująca Impelu Wrocław.

Z powodu niedostępności hali we Wrocławiu zmieniły się zasady rozgrywania spotkań decydujących o zdobyciu 9. miejsca. Pierwsze dwa mecze odbędą się w Ostrowcu – 15 oraz 16 kwietnia. Jeśli któryś z zespołów wygra dwa mecze – rywalizacja zakończy się już w poniedziałek. Jeśli będzie remis po 1 w wygranych spotkaniach – decydujące starcie zaplanowane jest na piątek 20 kwietnia i odbędzie się ono w Hali Orbita.

źródło: impelwroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved