Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Ilu kandydatów przyjedzie na rozmowy do PZPS-u?

Ilu kandydatów przyjedzie na rozmowy do PZPS-u?

fot. Katarzyna Antczak

Zamiast pod koniec listopada, nazwisko następcy Stephane’a Antigi możemy poznać dopiero 20 grudnia. Skąd to przesunięcie decyzji o wyborze nowego selekcjonera? Wszystko dlatego, że nie odbędzie się posiedzenie zarządu PZPS-u pod koniec listopada, a bez ich zatwierdzenia nazwisko szkoleniowca reprezentacji Polski nie może zostać podane. Bez zmian pozostają za to terminy rozmów z czwórką kandydatów do objęcia schedy nad biało-czerwonymi.

Rozmowy z kandydatami zaczną się w czwartek, a według informacji „Przeglądu Sportowego” jako pierwszy do PZPS-u ma przyjechać szkoleniowiec ZAKSY Kędzierzyn-Koźle – Ferdinando de Giorgi. Jedynym, z którym nie ustalono jeszcze konkretnego terminu, jest Marcelo Mendez, trener Sady Cruzeiro, a to właśnie jego czeka najdłuższa podróż z Brazylii. Jak zapewniono w PZPS-ie – do końca przyszłego tygodnia zespół wybierający nowego selekcjonera ma przepytać wszystkich kandydatów. Jeśli negocjacje będą przebiegać sprawnie i decyzja zostanie podjęta wcześniej niż za miesiąc, to posiedzenie zarządu zostanie przyspieszone, by ją ogłosić.Z informacji serwisu sport.pl wynika jednak, że do stolicy w najbliższych dniach przyjedzie tylko trzech trenerów. Komisja wybierająca szkoleniowca ma się zobaczyć ze wszystkimi poza Mendezem. Argentyńczyk prowadzi Sadę Cruzeiro, z brazylijskim klubem jest związany umową do 2019 roku. PZPS pozostaje w korespondencji z menedżerem trenera, ostatnio agent pisał, że Mendez jest gotów pożegnać się z ekipą z Belo Horizonte w 2018 roku i wtedy już w pełni poświęcić się naszej kadrze, ale związku to nie satysfakcjonuje. Dlatego Mendez do Warszawy jeszcze nie został zaproszony i najpewniej do rozmów z nim nie dojdzie. – Poza tym chcemy wybrać trenera, który jak najlepiej będzie pasował do naszej mentalności – usłyszeli dziennikarze od jednego z prezesów.

Kto z trójki Berruto, De Giorgi, Stojczew najbardziej pasuje do Polaków? – Może się wydawać, że Bułgar, ale przecież De Giorgi pracuje u nas już drugi sezon, dobrze nas zna, a i Berruto pokazał, że ma mocny charakter, bo kiedy czterech ludzi mu zabalowało, to bez wahania wyrzucił ich z włoskiej kadry, pokazując, że pryncypia są dla niego najważniejsze. On osiągnął sukcesy z reprezentacją, De Giorgi i Stojczew nie. To jest facet z bardzo szerokimi horyzontami, spotkanie z nim powinno być tak samo ciekawe, jak z De Giorgim i Stojczewem – mówi informator z PZPS-u. I dodaje, że nazwisko nowego trenera reprezentacji Polski poznamy najwcześniej w Mikołajki (6 grudnia), a najpóźniej kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia.

źródło: Przegląd Sportowy, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved