Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ilona Gierak kapitanem Impelu Wrocław

Ilona Gierak kapitanem Impelu Wrocław

fot. archiwum

Koniec pierwszego tygodnia przygotowań Impelu Wrocław do nowego sezonu przyniósł kolejną informację. Sztab szkoleniowy wybrał kapitana zespołu. Została nią przyjmująca wrocławskiej ekipy – Ilona Gierak.

W przyszłym sezonie we wrocławskiej drużynie zagra 11 zawodniczek. Team jest połączeniem młodości z doświadczonymi siatkarkami i to w nich należało upatrywać przyszłej kapitan zespołu. Nie stało się inaczej. Sztab szkoleniowy, z Markiem Solarewiczem – pierwszym trenerem na czele, postanowił tę funkcję powierzyć Ilonie Gierak. – Wybór Ilony na kapitana to była dla mnie logiczna decyzja. To najbardziej doświadczona zawodniczka naszego zespołu. Myślę, że będzie miała dobry kontakt ze wszystkimi naszymi siatkarkami. Jestem pewny, że swoim podejściem do pracy i profesjonalizmem pomoże naszemu zespołowi każdego dnia stawać się lepszym – swój wybór uzasadnił szkoleniowiec Impelu Wrocław.Gierak ma za sobą grę w kilku zespołach orlenligowych. Na koncie posiada m.in. brązowy medal mistrzostw Polski wywalczony z Polskim Cukrem Muszynianką. To doświadczenie ma zaprocentować we Wrocławiu, a także być przykładem dla młodszych siatkarek, które dopiero wkraczają w seniorską siatkówkę. Sama zainteresowana wierzy, że podoła nowemu zadaniu. Funkcja kapitana zespołu jest bowiem bardzo odpowiedzialnym zadaniem. – Dziękuję za zaufanie, jakim obdarzył mnie sztab szkoleniowy, przyznając funkcję kapitana drużyny. Zrobię wszystko, by podołać zadaniu i nie zawieźć trenerów, koleżanek oraz kibiców. Od pierwszego dnia wspólnych treningów pracujemy nad tym, by stworzyć kolektyw, który będzie się nawzajem uzupełniał. Mam nadzieję, że ten dobry duch zespołu pozostanie z nami do końca – mówiła Ilona Gierak, przyjmująca i kapitan Impelu Wrocław.

Impelki kończą pierwszy tydzień pracy nad przygotowaniami do sezonu 2017/2018. We Wrocławiu trenuje 9 zawodniczek. Nieobecne – Natalia Murek i Julia Szczurowska – przebywają na zgrupowaniach kadry narodowej i dołączą do zespołu w późniejszym czasie, po zakończeniu swoich reprezentacyjnych obowiązków.

źródło: impelwroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved