Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Ikony kończą siatkarskie kariery

Ikony kończą siatkarskie kariery

fot. cbv.com.br

Dwie wielkie ikony świata siatkówki, Włoch Cristian Savani i Brazylijczyk Sergio Santos podjęli decyzję o zakończeniu siatkarskiej kariery. 38-letni Savani ogłosił ją na swoim profilu na Instagramie, zaś Brazylijczyk, jak informuje na swoim blogu Bruno Woloch, ma to zrobić niebawem. Obaj niewątpliwie odcisnęli ogromne piętno na historii światowej siatkówki. Sergio ma obecnie 44 lata.

 Sergio przez wielu jest określany, jako jeden z najlepszych libero w dotychczasowej historii siatkówki. W reprezentacji Brazylii zadebiutował w roku 2001 i zakończył karierę reprezentacyjną najpiękniej jak tylko mógł, zdobyciem złota olimpijskiego w Rio de Janeiro w 2016 roku i tytułu MVP tejże imprezy. Z Canarinhos wygrał wszystko, co było możliwe do zdobycia, wielokrotnie zdobywając także nagrody indywidualne.  Przez większość długiej kariery występował w Brazylii, głównie w Sesi Sao Paulo (2010-2017), ale lata 2004-2008 spędził w Italii w Copra Berni Piacenza, z którą dobywał medale Ligi Mistrzów i Serie A. Ostatni sezon spędził w Vôlei Ribeirão, który w momencie zakończenia sezonu w Brazylii plasował się na 9.miejscu.

Inną Ikoną, która pożegnała się już z zawodowym graniem w siatkówce jest wielokrotny reprezentant Italii, Cristian Savani. Przyjmujący ten z reprezentacją Włoch zdobywał medale mistrzostw Europy, Ligi Światowej, a także igrzysk olimpijskich (Ateny 2004, Londyn 2012). W swojej karierze grał w klubach z Kataru, Turcji czy Chin, ale większość czasu spędził oczywiście w swojej ojczyźnie. – Po prawie 20 latach zadecydowałem, że to najwyższa pora na wykonanie kolejnego kroku w moim życiu. Pisze tego posta przede wszystkim żeby podziękować sportowi, dzięki któremu przeżyłem tyle przeróżnych emocji. Dziękuję więc siatkówce za wszystkie szanse, które dzięki niej dostałem. Dziękuje również mojej żonie Michaeli, która zawsze była moją skałą i zawsze była moim wsparciem. Wspierała mnie w moich wyborach i była ramieniem, na którym mogłem się wypłakać w najtrudniejszych, najciemniejszych chwilach. Dlatego, że taka kariera to mieszanka emocji dzięki którym się rozwijasz, rozumiejąc także, jaka jest cena, którą płacisz za życie profesjonalnego sportowca. Dziękuje także tobie Mia (córka przyp. red.) , dlatego że gdziekolwiek byłaś, nawet na drugim końcu świata znajdowałaś sposób, żeby to wszystko było niesamowitą przygodą. Dziękuje wszystkim moim trenerom, prezesom i fizjoterapeutom, doktorom i kolegom z drużyn, oraz spoza z którymi spotkałem się w trakcie tej pięknej podróży. W dobrych i złych chwilach byliście częścią tego wszystkiego. Teraz jednak nadeszła chwila, aby przełożyć całe moje doświadczenie, zapał i poświęcenie dla mojej drugiej koszulki, koszulki drugiego życia, tej którą będę nosił poza boiskiem, realizując się w czymś, co mam nadzieje dalej będzie miało dużo wspólnego z naszym ukochanym sportem. Dziękuje wszystkim – napisał Savani. który ostatni sezon  spędził w Dubaju.

View this post on Instagram

Dopo quasi 20 anni di carriera ho deciso che è arrivato il momento di voltare pagina. Scrivo questo post per ringraziare in primis lo sport che mi ha regalato è fatto vivere tante emozioni. Un grazie quindi alla pallavolo e a tutte le opportunità che mi ha dato. Ringrazio mia moglie Mihaela, che è stata sia la roccia che mi è sempre stata vicina in questi anni e mi ha assecondato in tutte le scelte che ho fatto, che la spalla su cui ho pianto nei momenti più bui. Perché una carriera è un mix di emozioni con cui cresci, capendo anche quali sono i conti che la vita da atleta ti lascia da saldare. Grazie anche a te Mia, perché dovunque sei stata, sballottata in giro per il mondo, hai sempre trovato il modo di far diventare tutto una splendida avventura. Ringrazio tutti i miei coach, i dirigenti, i fisioterapisti, i dottori e tutti i compagni di squadra e non, che ho incontrato in questo bellissimo viaggio. Sia nel bene sia nel male siete stati parte di tutto questo. Ora però è arrivato il momento di usare tutta la mia esperienza, tutta la mia grinta e tutta la mia dedizione per quella che sarà la mia seconda maglia…la maglia della seconda vita. Quella che utilizzerò fuori dal campo per realizzarmi in qualcosa che spero abbia ancora tanto a che fare con questo sport. Grazie a tutti, Sava ❤️ #theend #volley #volleyball #lastdance #grazie

A post shared by Cristian Savani (@cristiansavaniofficial) on

źródło: esportes.estadao.com.br, inf. własna, Instagram

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-05-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved