Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II-ligowiec z Krosna zbudował ciekawy skład

II-ligowiec z Krosna zbudował ciekawy skład

W międzysezonowej przerwie mnóstwo zmian zaszło w męskiej sekcji Karpat Krosno. II-ligowca wciąż prowadził będzie Jakub Heimroth, ale będzie musiał on zgrywać drużynę praktycznie od nowa, bowiem tylko trzech zawodników przedłużyło umowy z podkarpackim zespołem. Znalazło się w nim za to miejsce dla utalentowanej młodzieży oraz doświadczonego zaciągu z TSV Sanok.  

Miniony sezon nie był najbardziej udany dla Karpat Krosno, które nie awansowały nawet do strefy play-off w grupie szóstej II ligi mężczyzn, ostatecznie kończąc rozgrywki na piątym miejscu. Po ich zakończeniu okazało się, że spore zmiany zajdą w składzie podkarpackiego zespołu, który od lat walczy na II-ligowym szczeblu rozgrywkowym. Wprawdzie wciąż na jego ławce trenerskiej zasiadał będzie Jakub Heimroth, ale będzie musiał on praktycznie od początku budować drużynę, w której pozostało tylko trzech graczy z poprzedniego sezonu – Michał Witkoś (rozgrywający), Michał Matyśniak (środkowy) oraz Szymon Pałka (przyjmujący).Działacze z Krosna postawili na zaciąg z TSV Sanok, który w poprzednich rozgrywkach wywalczył awans do I ligi. Z Sanoka do Krosna przeniesie się aż trzech siatkarzy – Dariusz Jakubek (przyjmujący), Jakub Kosiek (rozgrywający), Bartosz Soja (atakujący). Ponadto w II-ligowcu znalazło się miejsce dla młodych zawodników – Huberta Piwowarczyka (środkowy), który ukończył SMS w Spale, Przemysława Czado (Młoda Liga – Asseco Resovia Rzeszów), a także wychowanka grającego na pozycji przyjmującego – Michała Florka. Na libero zagra wychowanek Wisłoka Strzyżów – Jakub Opoń, a atak uzupełni Bartłomiej Żywno. Obecnie trwają jeszcze poszukiwania środkowego, który zamknie skład Karpat na nadchodzące rozgrywki.

Zbudowaliśmy zespół o dużym potencjale i z dużymi możliwościami. Chcielibyśmy, aby zajął on czołowe miejsce w grupie i awansował do turnieju półfinałowego, ale oczywiście boisko zweryfikuje nasze plany – podkreślił Andrzej Hojnor. – Jest to początek budowy mocnej drużyny na przyszłość – dodał prezes Karpat.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved