Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II-ligowiec z Ostrołęki buduje skład na nowy sezon

II-ligowiec z Ostrołęki buduje skład na nowy sezon

Energa Ostrołęka niemal do końca II-ligowych rozgrywek walczyła o awans do I ligi. Poległa dopiero w turnieju finałowym. To już jednak historia, a jej działacze koncentrują się na budowie składu na kolejny sezon. Rewolucji kadrowej raczej w drużynie nie będzie, choć pojawią się w niej nowi gracze.

Różnie wiedzie się spadkowiczom z I ligi w niższej klasie rozgrywkowej. Energa Ostrołęka jednak dość szybko odnalazła się w II-ligowych realiach, wysyłając sygnał przeciwnikom, że szybko chce wrócić do wyższej klasy rozgrywkowej. Podopieczni Mateusza Mielnika od początku sezonu wiedli prym w swojej grupie. Zmagania w niej ostatecznie ukończyli na drugiej pozycji, ale później przebili się przez turniej półfinałowy, awansując do rozgrywki finałowej. W niej jednak nie poszło im już tak dobrze, przez co możliwości na awans będą musieli szukać w kolejnym sezonie.Dość szybko zapadła decyzja o kontynuowaniu współpracy z Mateuszem Mielnikiem, a dodatkowo działacze postanowili nie dokonywać rewolucji w zespole. – Jesteśmy zadowoleni z wyniku osiągniętego w zakończonym sezonie. Chcielibyśmy, aby w następnym on był co najmniej taki sam. Oczywiście, nasi rywale nie zasypiają gruszek w popiele, tylko też kontraktują dobrych zawodników – powiedział Stanisław Nowaczyk. – Budujemy drużynę, która będzie przynosiła dużo zadowolenia naszym kibicom. Liczymy na dużą ilość zwycięstw, bo one budują pozycję siatkówki w Ostrołęce – dodał prezes Energi Ostrołęka.

Najpierw skupiono się na przedłużaniu umów z dotychczasowymi zawodnikami. Przesądzone jest, że w zespole z Ostrołęki nadal występowali będą: Patryk Szwaradzki (atakujący), Paweł Zdrojewski (rozgrywający), Dominik Zalewski (przyjmujący), Kamil Graczyk (przyjmujący) oraz Arkadiusz Piasta i Tomasz Obuchowicz (środkowi). Pojawią się też nowe twarze w ekipie znad Narwi. Będzie nią chociażby Grzegorz Kowalczyk, który pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Ostrołęce, zaś w minionym sezonie reprezentował barwy drużyny z Międzyrzeca Podlaskiego. Występuje on na pozycji libero, a to oznacza, że w zespole prowadzonym przez trenera Mielnika zabraknie miejsca dla Jakuba Nurczyńskiego. Dodatkowo na powrót do Ostrołęki zdecydował się rozgrywający – Michał Tomczak, który już grał w Enerdze, kiedy grała ona jeszcze w I lidze. Ponadto z AZS-u UWM Olsztyn nad Narew trafi przyjmujący – Kamil Guzewicz. Trwają jeszcze poszukiwania atakującego i środkowego. – Starsi zawodnicy są trochę drożsi. Wprawdzie mają więcej doświadczenia, ale staramy się dobierać do zespołu pracowitych i dynamicznych zawodników. Na pewno oni już sporo potrafią. Liczę, że wzmocnią naszą drużynę – dodał Nawaczyk.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved