Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

II liga: Wejść w nową dekadę zwycięsko – cel metrowców na starcie z Legią

fot. Ewa Janiec / KS Metro Warszawa

Seniorzy KS Metro Warszawa po świąteczno-noworocznej przerwie wrócili do pracy przed nadchodzącymi, decydującymi rozstrzygnięciami w grupie drugiej rozgrywek o mistrzostwo drugiej ligi mężczyzn. Podopiecznych trenerów Wojciecha Szczuckiego i Tomasza Walendzika, na otwarcie nowej dekady czeka derbowe starcie z zawodnikami siatkarskiej sekcji Legii Warszawa.

Spotkania metrowców z legionistami zawsze budzą mnóstwo emocji, ponieważ spora część zespołu Legii Warszawa to wychowankowie KS Metro Warszawa. W szeregach siatkarskiej Legii znajdziemy Macieja Stępnia, Bartosza Stępnia, Kamila Graczyka, Jakuba Sutryka, Kamila Szewczyka czy Tomasza Obuchowicza, których siatkarskie korzenie wyrastają z KS Metro Warszawa. Żartobliwie mówi się więc, że derby Metra z Legią to w rzeczywistości derby metrowskie.Siatkarze z Ursynowa na świąteczny odpoczynek udali się w dobrych nastrojach – dzięki wygranej w ostatnim meczu 2019 roku z liderem tabeli grupy drugiej BAS-em Białystok. Metrowcy pokonali w wyjazdowym spotkaniu zespół z Białegostoku 3:0, dzięki czemu z siedemnastoma punktami na koncie weszli w nowy rok na 3. miejscu w grupie drugiej. Zawodnicy siatkarskiej Legii Warszawa także wygrali swoje ostatnie spotkanie w starym roku pokonali w wyjazdowym meczu drużynę SMS PZPS II Spała 3:2 i z czternastoma punktami zameldowali się na 6. miejscu.

Sytuacja w tabeli grupy drugiej jest niezwykle zacięta. Prawie każda z ekip może jeszcze liczyć się w walce o play-off, do którego awansuje tylko cztery najlepsze drużyny grupy. Różnica punktowa pomiędzy zespołami jest tak niewielka, że drobne potknięcia i niuanse mogą zadecydować o końcowym rozrachunku. Jedno jest pewne – do rundy play-off awansują cztery najmocniejsze, pod względem psychologicznym, zespoły. Ostatnie rewanżowe już starcia rozgrywane będą pod dużą presją wyniku, niezwykle cenne może okazać się zgranie, zespołowość i chłodna głowa.

Derbowe starcie KS Metro Warszawa z Legią Warszawa zaplanowano na sobotę – 4 stycznia 2020 roku, na godzinę 17:00 w hali Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji przy Dereniowej 48.

źródło: ksmetro.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved