Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Pewny awans siatkarek AZS-u Opole

II liga: Pewny awans siatkarek AZS-u Opole

Siatkarki AZS-u Opole postawiły kolejny krok w drodze do I ligi. Akademiczki w trzecim meczu półfinału play-off pokonały na wyjeździe Olimpię Jawor 3:0. Kolejne mecze zagrają dopiero za sześć tygodni.

W rywalizacji półfinałowej grano do trzech zwycięstw. Opolskie zawodniczki okazały się zdecydowanie lepsze. Wszystkie mecze wygrały po 3:0, a zawodniczki z Jawora równorzędną walkę nawiązały tylko w ostatnim secie trzeciego spotkania. – Jedziemy do Jawora zagrać tylko jeden mecz – mówiła po dwóch zwycięstwach w Opolu libero zespołu Daria Michalak.

Jak zapowiadała, tak się stało. W dwóch pierwszych setach opolanki wygrały bardzo gładko. To je nieco zdekoncentrowało, a dodatkowo gospodynie w trzeciej odsłonie zaczęły grać znacznie lepiej. Stąd emocje i wyrównana walka we wspomnianym secie. Końcówka należała jednak do naszych zawodniczek.

Wygrywając z drużyną z Jawora, opolski zespół znalazł się w gronie ośmiu najlepszych ekip II ligi (po dwie z każdej z czterech grup), które walczyć będą o dwa miejsca premiowane awansem do I ligi. Najpierw są dwa turnieje półfinałowe planowane na 22-24 kwietnia. Wiadomo już, z kim opolanki będą w nim grały. Jako mistrzynie grupy 2 spotkają się z: mistrzem grupy 1 – Orłem Elbląg, wicemistrzem grupy 3 – ekipą NOSiR-u Nowy Dwór Mazowiecki oraz wicemistrzem grupy 4 – Azotami Tarnów.

Po tym, co zawodniczki AZS-u Opole prezentują w tym sezonie, stawiane są one w roli bardzo poważnych kandydatek do awansu na zaplecze krajowej elity. Nie może być inaczej, skoro w swojej grupie II ligi wygrały wszystkie 23 mecze (20 w fazie zasadniczej i trzy z Olimpią Jawor w półfinale), tracąc w nich zaledwie sześć setów.

Od początku sezonu jasno mówiliśmy, że interesuje nas tylko awans – mówi prezes opolskiego klubu Tomasz Wróbel.Nie będzie o niego łatwo, bo tylko dwa zespoły awansują, ale wierzę, że dziewczynom się uda. Mamy mocną drużynę, choć silne są też zespoły z Tarnowa czy Wieliczki, który zagra w drugim turnieju półfinałowym. Nie możemy się jednak nikogo bać.

Olimpia Jawor – AZS Opole 0:3
(19:25, 17:25, 27:29)

stan rywalizacji play-off: 3:0 dla AZS-u Opole