Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Podział punktów w meczu Avii z Neobusem

II liga M: Podział punktów w meczu Avii z Neobusem

To nie był porywający mecz w wykonaniu obu zespołów. Chociaż wynik 3:2 sugeruje, że kibice zgromadzeni w hali w Świdniku byli świadkami emocjonującego widowiska, to tak naprawdę w całym meczu emocji było jak na lekarstwo, a jego poziom, nawet mając na względzie, że grały drużyny drugoligowe, był niespodziewanie niski.

Spotkanie rozpoczęło się wprawdzie od dwupunktowego prowadzenia gości, ale po kilku kolejnych akcjach na tablicy pojawił się wynik 3:3. Wyrównana walka toczyła się jednak tylko do stanu 5:5. Kolejne cztery punkty padły bowiem łupem gospodarzy, którzy zaczęli stopniowo budować swoją przewagę. Duża w tym zasługa zawodników z Niebylca. Ich gra na tym etapie wyglądała tak, jakby mieli problemy z odnalezieniem się w świdnickiej hali. Nie radzili sobie ani z zagrywką, ani z przyjęciem, ani z atakiem. Nic więc dziwnego, że pierwszy set zakończył się szybkim i pewnym zwycięstwem Avii 25:16.

Porażka w pierwszej odsłonie podziałała mobilizująco na przyjezdnych, którzy na początku kolejnego seta wyszli na prowadzenie 5:1. Utrzymywali kilkopunktową przewagę do stanu 9:11. Przy tym wyniku nastąpił jednak, jak się okazało, przełomowy moment tej partii. Grający trener niebylczan, Jan Włodarczyk, nie skończył kilku kolejnych ataków i na tablicy pojawił się wynik 16:11. Druga część była bardziej wyrównana, ale to świdniczanom udało się powiększyć przewagę o kolejne trzy punkty i ostatecznie zwyciężyć 25:17.

Początek trzeciego seta to wyrównana gra obu zespołów do stanu 8:8. Gdy wydawało się, że scenariusz tej partii będzie podobny do dwóch poprzednich, wówczas słabszy okres gry przytrafił się przyjmującemu Avii Marcinowi Kurkowi. To wystarczyło, by losy meczu odmieniły się. Świdniczanie zaczęli popełniać coraz więcej błędów w każdym elemencie siatkarskiej sztuki, co doprowadziło drużynę z Niebylca do zwycięstwa 25:19.

Obraz gry w czwartym secie nie uległ zmianie. Świdniczanie, których gra ofensywna we wcześniejszych partiach tego meczu opierała się praktycznie tylko na dwóch zawodnikach, na wspomnianym już wcześniej Kurku i atakującym Bartłomieju Żywno, nie potrafili powrócić do właściwego rytmu gry. Zwłaszcza że szczególnie mocno eksploatowany Żywno miał prawo czuć się już zmęczony. Set od początku do końca przebiegał pod dyktando gości i zakończył się ich triumfem 25:14.

Decydująca odsłona meczu nie dostarczyła spodziewanych emocji. Goście nie wykorzystali swojej szansy, marnując siedem zagrywek. W drużynie miejscowych natomiast do skutecznej gry w ataku powrócił Kurek, zdobywając trzy punkty z tzw. pipe’a i dokładając do tego asową zagrywkę. To, przy drobnym udziale pozostałych kolegów z zespołu, wystarczyło do zakończenia piątego seta zwycięstwem 15:13 i dopisania tym samym do swojego konta kolejnych dwóch punktów.

MKS Avia Świdnik – KS SMS Neobus Raf-Mar Niebylec 3:2
(25:16, 25:17, 19:25, 14:25, 15:13)

MKS Avia Świdnik: Misztal, Kurek, Machowicz, Żywno, Guz, Baranowski, Bonisławski (libero) oraz Pigłowski, Kasiura, Sajdak i Gajosz
KS SMS Neobus Raf-Mar Niebylec: Sąpór, Jakubek, Kwiecień, Włodarczyk, Warzocha, Kozdroń, Opoń (libero) oraz Golesz i Soboń