Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: Wygrane faworytów w 3. kolejce

II liga mężczyzn: Wygrane faworytów w 3. kolejce

Po 3. kolejce tylko trzy zespoły pozostają z kompletem punktów i bez straty seta. TSV Sanok, KS Lechia Tomaszów Mazowiecki, LKS Czarni Wirex Rząśnia pewnie kroczą ku kolejnym sukcesom i odprawiają z kwitkiem kolejnych rywali.

Grupa 1

Kolejną pewną wygraną zanotował na swoim koncie KS Espadon Szczecin, tym razem pokonując w trzech setach LO MS Świnoujście, które nie miało za wiele do powiedzenia w spotkaniu. To zwycięstwo umocniło szczecinian na pierwszej pozycji w grupie. Równie wysokie wygrane zapisały na swoim koncie GKS Stoczniowiec Gdańsk oraz KS Stal Grudziądz. Gdańszczanie bez problemów pokonali Womix NTS Trójkę Nakło, szczególnie upokarzając rywali w drugim secie, którego wygrali do 11. Siatkarze Stali stanęli przed nieco większym wyzwaniem, bowiem UKS OPP Powiat Kołobrzeski Kołobrzeg walczył w każdym secie, ale w końcówkach brakowało mu opanowania i doświadczenia. Najbardziej zacięte spotkanie oglądali kibice w Chełmży, gdzie gospodarz podejmował akademików z Poznania. Najbardziej zacięta była trzecia partia, którą chełmżanie wygrali dopiero po grze na przewagi, dzięki czemu wyszli na prowadzenie 2:1 w setach. W czwartej odsłonie AZS UAM Poznań wziął odwet za przegraną końcówkę poprzedniej partii. Natomiast w tie-breaku gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i zakończyli ostatecznie spotkanie wygraną. Zespół LUKS Wilki Wilczyn w tej kolejce pauzował.

Najszybciej rozprawił się ze swoim przeciwnikiem w 3. kolejce GBS Bank KS Orzeł Międzyrzecz, który wygrał w trzech setach z KS-em Gwardią Wrocław i wciąż znajduje się w czołówce tabeli grupy 2. Pozostałe pojedynki kończyły się wynikiem 3:1, a triumfowali WKS Sobieski Żagań, KS Bielawianka Bester Bielawa, MKST Astra Nowa Sól i KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Siatkarze z Żagania lepsi byli od MKS-u Volleya Gubin – gospodarze urwali im jedynie drugiego seta, w pozostałych kontrolę miał WKS. Ekipa z Bielawy bliska była wygrania spotkania w trzech setach, jednak po dwóch pewnie wygranych partiach w trzeciej odsłonie nie była już tak konsekwentna i w nerwowej grze na przewagi lepsi okazali się zawodnicy SPS-u Chrobrego Głogów. Zacięte spotkanie rozegrał lider z Nowej Soli przeciwko MKS-owi Olavii Oława. Dwa sety na przewagi wygrywali gospodarze, ale w drugiej odsłonie w końcówce lepszą skuteczność pokazali oławianie. KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego oddał STS-owi Olimpii Sulęcin tylko premierową partię, natomiast kolejne trzy zapisał na swoim koncie.

Aż cztery z pięciu spotkań zakończyły się zwycięstwem gospodarzy w trzech setach. MKS Kalisz nie miał problemów z pokonaniem LKPS-u Borowno. LKS Czarni Wirex Rząśnia wygrali pewnie dwie pierwsze partie z Caro Rzeczyca (do 18 i 16), w trzeciej odsłonie zawodnicy z Rzeczycy rzucili wszystkie swoje siły do walki i po nerwowej końcówce poddali się dopiero po grze na przewagi (28:30). Mecz bez historii odbył się w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie gospodarze podejmowali LUKS Dobroń. Lechia kontrolowała całe spotkanie od początku do końca. Podobnie było w Spale, gdzie SMS PZPS Spała II grał z MKS-em Bzura Ozorków. Emocji dostarczył jedynie pojedynek SMS-u PZPS Spała III z AZS-em Uniwersytet Łódzki, w którym górą po tie-breaku byli łodzianie. Spotkanie Exactu Systems Norwid Częstochowa z UKS-em Mickiewiczem Kluczbork przełożono. Na czele tabeli wciąż są KS Lechia Tomaszów Mazowiecki i LKS Czarni Wirex Rząśnia, które mają po 9 punktów, natomiast stawkę zamykają kluby z Dobronia, Ozorkowa i Kluczborka.

W 3. kolejce wygrywali faworyci i jedynie w warszawskich derbach, gdzie zespół UMKS-u MOS Wola podejmował Legię, spotkanie zakończyło się w stosunku 3:1. Spotkanie było niezwykle zacięte, a o ostatecznym wyniku w poszczególnych setach decydowały końcówki. Natomiast w Augustowie UKS Centrum bez straty seta pokonał BAS Białystok, a KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski pokonał MUKS Huragan Wołomin. Na wyjazdach lepsi byli KS Metro Warszawa i SKS Hajnówka. Ci pierwsi pokonali AZS UWM II Olsztyn, a SKS – Czołg AZS Uniwersytet Warszawski. Na czele tabeli bez zmian są zespoły z Augustowa oraz z Hajnówki. Bez punktów natomiast pozostaje ekipa z Wołomina.

W Jaworznie gospodarze rozprawili się z UKS-em Strzelce Opolskie w czterech setach. Podobnie było w Tychach, gdzie TKS podejmował KS AZS Rafako Racibórz. Tyszanie mogli zakończyć spotkanie szybciej, ale w odpowiednim momencie zawodnicy z Raciborza poprawili swoją skuteczność i przedłużyli mecz o kolejną odsłonę, w niej końcówka również była emocjonująca, ale tym razem gospodarze nie oddali zwycięstwa. W Andrychowie MKS nie miał problemów z pokonaniem zespołu z Czechowic-Dziedzic w trzech setach. SK JSW KOKS Radlin w czterech partiach poradził sobie z AZS-em Politechniką Opolską. Ostatnie dwa mecze zakończyły się po trudnej walce dopiero w tie-breaku. Najpierw TS Volley Rybnik wyrwał zwycięstwo Juvenii Głuchołazy, a MKS MOS Płomień Sosnowiec po zaciętym meczu okazał się lepszy od AT Jastrzębskiego Węgla. Na czele tabeli wciąż utrzymuje się ekipa z Jaworzna, a tabelę zamyka UKS Strzelce Opolskie.

Lider grupy pokonał PZL Sędziszów Małopolski i jako jedyny zespół pozostaje bez straty seta. Contimax MOSiR Bochnia natomiast w trzech partiach rozprawił się ze świdnicką Avią. W kolejnych dwóch spotkaniach rozegrano tie-breaki. KS Błękitni Ropczyce wymieniali się prowadzeniem z LKPS-em Lublin, aby w decydującej odsłonie wygrać do 9. W Krośnie gospodarz podejmował KS SMS Neobus Raf-Mar Niebylec – w tym pojedynku również nie zabrakło emocji, ale ostatecznie górą okazał się AZS PWSZ Karpaty. Mecz Wisłoka Strzyżów z AKS-em V LO Rzeszów został przełożony na inny termin.