Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: W drugim dniu turnieju emocji nie brakowało

II liga mężczyzn: W drugim dniu turnieju emocji nie brakowało

Za nami drugi dzień turnieju finałowego o awans do II ligi mężczyzn.  Wciąż w walce o awans do czwórki są siatkarze Legii Warszawa, którzy pokonali BAS Białystok po zaciętym boju. Jeszcze więcej emocji było w starciu Trefla Lębork i Chrobrego Głogów. Tam do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break, który wygrała ekipa z Głogowa. W piątek decydujące rozstrzygnięcia, jeżeli chodzi o fazę grupową. Awans do I ligi wywalczą dwa najlepsze zespoły.

Pierwsza partia od samego początku przebiegała pod dyktando legionistów. Dobra dyspozycja Macieja Stępnia oraz szczelny blok spowodował, że w połowie seta warszawiacy uzyskali siedmiopunktową przewagę (14:7). Niestety od tego momentu w pościg ruszyli białostoczanie, którzy rozpoczęli seryjnie zdobywać punkty. W efekcie w końcówce BAS najpierw doprowadził do wyrównania, a następnie wyszedł na prowadzenie 23:22. Na szczęście końcówka, przede wszystkim za sprawą błędów rywala, należała do „Wojskowych”, którzy zdobyli trzy punkty z rzędu i zwyciężyli 25:23.

Druga odsłona to mecz bez większej historii. Obie ekipy przez większość seta nie potrafiła odskoczyć rywalowi, przez co na tablicy wyników co chwilę pojawiał się wynik remisowy. Jedyną większą przewagę punktową, przy wyniku 20:20, uzyskali zawodnicy trenera Marcina Śliwy i to wystarczyło, by wygrać seta. Cichym bohaterem w zespole BAS-u był w tym czasie Kamil Guzewicz, który dzięki swojej nieprzyjemniej zagrywce wprowadził sporo nerwowości w szeregach Legii Warszawa, co skutkowało stratą trzech kolejnych punktów. Ostatecznie BAS wygrał 25:22.

Trzeci set to ponownie lepsza gra czerwono-biało-zielonych, którzy po kilku początkowych wymianach wyszli na dwupunktowe prowadzenie (6:4). Pierwszoplanową postacią w tym czasie był Mateusz Pazgan, który nie tylko zdobył kilka cennych punków, ale znakomicie ustawiał się w defensywie. W drugiej części gry, warszawiacy dołożyli jeszcze kilka punktów zagrywką i przed decydującymi fragmentami gry, legioniści mieli cztery oczka przewagi (18:14). Różnica punktowa utrzymana została do końca seta, dzięki czemu Legia Warszawa wyszła ponownie na prowadzenie w meczu.

Czwarta odsłona początkowo należała dla ekipy z Podlasia, która przez większość seta kontrolowała sytuację na parkiecie, prowadząc kilkoma punktami (10:7, 14:10, 20:16). W końcówce warszawiacy rzucili się do odrabiania strat, a zawodnikiem, który zrobił niesamowity show na parkiecie, był Daniel Rosa. Legionista był niczym ściana dla siatkarzy BAS-u, którzy raz po raz zatrzymywali się na szczelnie postawionym bloku. Efekt takiej gry był taki, że „Wojskowi” dopadli rywala w samej końcówce (22:22), by chwilę później unieść ręce w geście zwycięstwa.Dzięki wygranej Legia Warszawa dalej pozostaje w turnieju i będzie czekała na jutrzejsze rozstrzygnięcie w spotkaniu BAS-u Białystok z LUK Politechniką Lublin.

BAS Białystok – Legia Warszawa 1:3
(23:25, 25:22, 21:25, 22:25)

Emocji nie brakowało w starciu Trefla Lębork z Chrobrym Głogów. Praktycznie w każdym z pięciu setów tego długiego meczu walka trwała do samego końca. Wydaje się, że decydujące tutaj okazały się detale. Minimalnie lepsi okazali się siatkarze z Głogowa. MVP został wybrany Jan Siemiątkowski. Chrobry przedłużył sobie tym samym szanse na awans i podniósł się po środowej porażce. Musi jednak czekać na wynik meczu pomiędzy zespołami z Lęborka i Strzelec Opolskich. Trefl Lębork  jest zespołem opartym głównie na świeżo upieczonych mistrzach Polski juniorów.  Drużynę wzmocniła grupa zawodników plusligowego Trefla Gdańsk: Fabian Majcherski, Kewin Sasak i Bartłomiej Mordyl.

SPS Chrobry Głogów – Trefl Lębork 3:2
(25:23, 22:25, 25:22, 22:25, 15:13)