II liga M: Wymęczone zwycięstwo Avii Świdnik

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego II ligi mężczyzn zawodnicy Avii Świdnik zmierzyli się z drużyną MOSiR Jasło. Po stojącym na dość niskim poziomie spotkaniu świdniczanie nie bez problemów zwyciężyli 3:1, kończąc sezon zasadniczy z kompletem zwycięstw.

Początek pierwszego seta spotkania był wyrównany. Obie drużyny grały ostrożnie, starając się nie popełnić przypadkowego błędu, wynik oscylował więc w okolicach remisu. Dopiero as serwisowy gospodarzy pozwolił im odskoczyć na dwa oczka, kiedy to na tablicy pojawił się wynik 7:5. Goście w kolejnych dwóch akcjach odrobili jednak straty i gra znów toczyła się punkt z punkt, aż do momentu asa serwisowego Marcina Kurka, po którym świdniczanie objęli prowadzenia 12:10. W kolejnych akcjach zawodnicy Avii popisali się udaną kontrą po wybloku oraz skutecznym blokiem, co pozwoliło im powiększyć przewagę do czterech punktów. Czas wzięty przez trenera jaślan przy stanie 15:11 nie odmienił już losów tego seta. Gospodarze utrzymali czteropunktową przewagę do samego końca, triumfując ostatecznie 25:21.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się niespodziewanie od prowadzenia przyjezdnych 2:0, powiększonego w kolejnych akcjach do trzech punktów. Gdy zawodnikom Avii udało się w końcu doprowadzić do remisu 10:10, zgromadzona w świdnickiej hali publiczność uwierzyła, że losy seta zostaną za chwilę odwrócone. Tymczasem od stanu 11:11 to jaślanie znów zaczęli budować swoją przewagę. Na błędy własne świdniczan, przeplatane zaledwie pojedynczymi, efektownymi i skutecznym akcjami, goście odpowiadali uważną i poprawną grą, w której szczególnie wyróżniał się przyjmujący Przemysław Czado. Efektem takiego obrazu gry był wynik 21:15 dla przyjezdnych. Dopiero od tego stanu w szeregach gospodarzy nastąpiła mobilizacja, dzięki której udało im się doprowadzić do wyniku 23:24. Gdy wydawało się, że mający kolejną piłkę w górze świdniczanie doprowadzą do dramatycznej końcówki, blok na Bartłomieju Żywno zakończył rywalizację w tym secie przy stanie 23:25.

W trzecim secie role się odwróciły. To Avia rozpoczęła od prowadzenia 2:0, które w dalszej części tej partii systematycznie powiększała. Dobrze w końcu zaczął funkcjonować blok świdniczan, dzięki któremu zdobyli oni kilka ważnych punktów. Co prawda w końcówce seta przyjezdnym ufało się odrobić kilka „oczek” z siedmiopunktowej straty, ale ostatecznie zakończył się on pewnym zwycięstwem 25:21.

Set numer cztery ponownie rozpoczął się od dwupunktowego prowadzenia jaślan. Gospodarzom szybko udało się jednak doprowadzić do remisu 3:3, ale po kolejnych akcjach to goście prowadzili już 11:7. Gdy wydawało się, że historia z drugiej partii może się powtórzyć, na tablicy pojawił się remis 12:12. Od tego momentu gra się wyrównała. Prowadzenie przechodziło z rąk, na przemian raz jedna raz druga drużyna wychodziła na dwupunktowe prowadzenie, a wszystko to przeplatane było remisami, aż do wyniku 20:20. Wtedy to gospodarze odskoczyli na dwa punkty i nie oddali już prowadzenia do samego końca. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:22, dając tym samym zwycięstwo Avii 3:1.

MKS Avia Świdnik –MKS MOSiR Jasło 3:1
(25:21, 23:25, 25:21, 25:22)

Avia: Kurek, Kusior, Machowicz, Sługocki, Wiczkowski, Żywno, Bonisławski (libero) oraz Baranowski, Błądziński, Misztal i Rejowski
MOSiR Jasło: Czado, Gorczyca, Skomro, Soboń, Waśko, Matuła, Ochoński (libero) oraz Bykowski, Piróg, Procanin i Kordowski (libero)