Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Wszystkie grupy zaczęły już rywalizację

II liga M: Wszystkie grupy zaczęły już rywalizację

W miniony weekend na II-ligowych parkietach do walki przystąpiły już zespoły w sześciu grupach. Sporo było jednak jednostronnych meczów. Za największą niespodziankę można uznać porażkę w Spale zespołu z Sieradza, który w poprzednim sezonie wygrał trzecią grupę.

W pierwszej grupie na czele jest Orzeł Międzyrzecz, który w miniony weekend u siebie rozprawił się z rezerwami Trefla Gdańsk w trzech setach. Najwięcej walki było w drugiej odsłonie, w której goście zdobyli 23 oczka. po piętach Orłowi depcze Olimpia, która również sięgnęła po pewne trzy oczka, ogrywając bez straty seta Stoczniowca Gdańsk. Z kompletem punktów jest jeszcze Stal Grudziądz, która tym razem we własnej hali ograła Noteć Czarnków. Wprawdzie mecz lepiej zaczął się dla przyjezdnych, ale od drugiej partii inicjatywę na boisku przejęli gospodarze i nie oddali jej do końca spotkania. Najbardziej jednostronny pojedynek był w Słupcy, gdzie Konspol gładko przegrał z Wilkami Wilczyn, w żadnej odsłonie nie przekraczając nawet granicy 20 oczek. w miniony weekend pauzowali uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Policach, którzy jako jedyni w pierwszej grupie nie wygrali jeszcze żadnego seta.

W meczu na szczycie drugiej grupy BAS Białystok u siebie odprawił z kwitkiem Legię Warszawa. Mimo że stołeczna drużyna zaczęła pojedynek od wygranej w pierwszym secie, to kluczowa dla losów meczu była druga odsłona przegrana przez nią po walce na przewagi. Gospodarze poszli za ciosem i podnieśli z parkietu komplet oczek. dobrze spisała się też inna drużyna z Białegostoku, czyli Bestios, która prowadziła już z Metrem Warszawa 2:0, ale zwycięstwo przypieczętowała dopiero w tie-breaku. Atutu własnego parkietu nie wykorzystali młodzi adepci siatkówki ze Spały. Wprawdzie w każdej z trzech partii przekroczyli barierę 20 oczek, ale nie ugrali nawet seta Huraganowi Międzyrzec Podlaski. Po ważne punkty sięgnęło Centrum Augustów, które we własnej hali pokonało MOS Wola Warszawa. Trochę walki było jedynie w premierowej odsłonie, a w pozostałych dwóch gospodarze dyktowali warunki gry. W miniony weekend pauzował AZS UWM Olsztyn, ale i tak zajmuje drugie miejsce w tabeli.

W miniony weekend rozgrywki zainaugurowała trzecie grupa, której pierwszym liderem została drużyna ze Spały, która u siebie pokonała Volley MOSiR Sieradz. Mimo że premierowa odsłona padła łupem gości, to nie poszli oni za ciosem w kolejnych setach. Dali rozegrać się gospodarzom, którzy w efekcie sięgnęli po komplet oczek. Pozostałe mecze rozstrzygnęły się w tie-breaku. Dość niespodziewanie Czarni Rząśnia przed własną publicznością męczyli się z Lotnikiem Łęczyca. Prowadzili już 2:1, ale dopiero w piątym secie postawili kropkę nad i. Podobnie uczynił Kasztelan Rozprza, który rywalizował w Ozorkowie. Bzura doprowadziła do tie-breaka, ale w nim triumfowali przyjezdni. Z kolei pojedynek AZS-u 2020 Częstochowa ze Spartą Grodzisk Mazowiecki odbędzie się w najbliższą środę.

Na czele czwartej grupy jest Astra Nowa Sól, która ponownie nie straciła seta. Tym razem u siebie ograła Ikara Legnica. Najwięcej emocji było w pierwszym secie, który zakończył się walką na przewagi. Zaskakująco dobrze radzi sobie także AZS Zielona Góra, który na wyjeździe pokonał Olavię Oława. Mimo że lepiej w mecz weszli gospodarze, to dobrej gry starczyło im tylko na premierową odsłonę, a ostatecznie trzy oczka z parkietu podnieśli goście. Nie wiedzie się za to Sobieskiemu Żagań, który wciąż czeka na pierwszą wygraną. Tym razem uległ na wyjeździe Bielawiance Bielawa. Tylko w drugiej partii znalazł sposób na jej pokonanie, a to było za mało, aby pokusić się o jakąkolwiek zdobycz punktową. Dość jednostronny pojedynek odbył się w Sycowie, gdzie Rosiek przegrał z MUKS Ziemią Milicką Milicz. Walka była tylko w trzecim secie, którego gospodarze przegrali po walce na przewagi. W miniony weekend pauzował Aqua Zdrój Wałbrzych.

Pierwszym liderem piątej grupy został MKS Andrychów, który rozbił rezerwy MKS-u Będzin. Szczególnie w dwóch pierwszych setach pojedynek był jednostronnym widowiskiem, w którym goście zdobyli tylko 22 punkty. Niewiele więcej emocji było w Kętach, gdzie miejscowy Kęczanin odprawił z kwitkiem rezerwy BBTS-u Bielsko-Biała. W tym jednak przypadku walka była w drugiej i trzeciej odsłonie, ale i tak do przedłużenia spotkania nie doszło. Nieudaną inaugurację mają za sobą siatkarze Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, którzy musieli u siebie uznać wyższość Volley’a Rybnik. Receptę na ogranie przeciwnika znaleźli tylko w trzeciej odsłonie, a to było za mało na to, by doprowadzić chociażby do tie-breaka. Po komplet oczek sięgnął za to TKS Tychy, który wykorzystał atut własnego parkietu, ogrywając AZS Politechnikę Opolską. Moment słabości przytrafił mu się w trzeciej partii, ale mecz zamknął w czterech odsłonach.

Po pierwszej kolejce w szóstej grupie na fotelu lidera zasiadł KKS Kozienice, który przed własną publicznością rozbił Błękitnych Ropczyce. O ich bezradności świadczy fakt, że w żadnej partii nie dobrnęli nawet do granicy 20 oczek. niewiele więcej emocji było w Niebylcu, gdzie miejscowy Neobus pewnie ograł beniaminka z Jasła. Goście starali się walczyć, ale najwięcej w jednej partii zdobyli 19 oczek. Po pewne punkty sięgnęły także Karpaty Krosno, które u siebie rozprawiły się z ekipą z Sędziszowa Małopolskiego. Przyjezdni przekroczyli barierę 20 punktów, ale nie urwali seta rywalom. Trochę więcej walki było w Świdniku, gdzie Avia walczyła z Wisłokiem Strzyżów. Przyjezdni wygrali drugą partię, ale do podziału łupów nie udało im się doprowadzić. W efekcie komplet oczek pozostał na terenie faworyta.