Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Wojciech Szczucki za sterami KS-u Metra Warszawa

II liga M: Wojciech Szczucki za sterami KS-u Metra Warszawa

fot. Anna Klepaczko / LUMIKA / KS METRO Warszawa

Stołeczne KS Metro Warszawa przed startem nowego sezonu czeka wiele zmian. Zespół, który od 2015 roku walczy na parkietach drugiej ligi, zamierza w nadchodzącym sezonie namieszać w grupie i szykuje spore roszady w drużynie.

Stery nad drużyną objął trener Wojciech Szczucki, który od lat szkoli siatkarską młodzież. Trener mistrzów świata z 2014 roku: Piotra Nowakowskiego, Karola Kłosa oraz Andrzeja Wrony. To u niego siatkarskie szlify zbierali: Zbigniew Bartman, Maciej Olenderek, Paweł Halaba, Bartłomiej Lipiński, Paweł Mikołajczak, Bartosz Gawryszewski, Mariusz Marcyniak, Jakub Radomski, Jan Król czy Bartłomiej Lemański i wielu innych, którzy do dziś wspominać mogą ciężkie treningi i obozy w KS-ie Metrze Warszawa. – W stosunku do poprzedniego sezonu czekają nas spore zmiany, wiązało się to m.in. z decyzją naszych podstawowych zawodników o zmianie barw klubowych, jak i decyzji niektórych o zakończeniu przygody z siatkówką –  komentuje zmiany w nadchodzącym sezonie trener Szczucki. – Rozumiem ich decyzję i dziękuję im za to, co zrobili dla naszego klubu – dodaje.Po decyzji trenera Szczuckiego o objęciu sterów drużyny odezwało się do klubu wielu zawodników, którzy chętni są do gry pod jego okiem. Powstała wizja, która zakłada, że drużyna w dużej mierze składać będzie się ze swoich wychowanków. – To będzie mieszanka doświadczenia z młodością. Udało nam się pozyskać paru zawodników, którzy swoje doświadczenie zbierali również w PlusLidze, wracają do nas po kilku latach przerwy zawodnicy, którzy zaczynali u nas swoją przygodę, dołączą do nas juniorzy, którzy swoją pracą na obozach udowodnią, że są gotowi na grę, a co najważniejsze zostają z nami niektórzy zawodnicy z ubiegłego sezonu, co świadczy o tym, że projekt, który staramy się stworzyć, jest dla nich przekonujący – mówi Trener Szczucki.

Wiadomo już, że w nadchodzącym sezonie zobaczymy na parkiecie Jakuba Skwarka – dotychczasowy atakujący od nowego sezonu zagra na przyjęciu. Dalej reprezentować barwy Metra będzie również libero Patryk Toropolski, przyjmujący Bartosz Stępień oraz atakujący Karol Szczypkowski. A już niedługo kibice poznają nowe-stare twarze w zespole.

KS Metro Warszawa rywalizację na drugoligowych parkietach rozpocznie prawdopodobnie w niedzielę 1 października, meczem z KS-em MOSiR Huraganem Międzyrzec Podlaski zainauguruje swój kolejny sezon w drugiej lidze.

Drużynę Wojciecha Szczuckiego będzie można oglądać w Ursynowskim Centrum Sportu i Rekreacji przy ulicy Dereniowej 48 (dawniej Hawajska 7).

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved