Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Volley Rybnik dogonił lidera

II liga M: Volley Rybnik dogonił lidera

fot. TS Volley Rybnik

W spotkaniu 16. kolejki grupy 5 II ligi mężczyzn Volley Rybnik wrócił na właściwą ścieżkę i po raz czternasty w sezonie okazał się lepszy od swojego rywala. Tym razem zespół rybnickich szczupaków pozbawił punktów drużynę rezerw BBTS-u Bielsko-Biała, zwyciężając 3:1 i zrównał się punktami z liderem, ZAKSĄ Strzelce Opolskie.

Gramy z Bielskiem, to solidny zespół, nie możemy pozwolić, aby się rozegrali, musimy kontrolować to spotkanie. Na pewno nie zlekceważymy rywala i zagramy na 110 procent – tak środową potyczkę zapowiadał trener Volleya Rybnik Dariusz Luks.Patrząc na ligową tabelę, można by stwierdzić, iż te słowa były wypowiedziane nieco na wyrost. Jak się jednak okazało, pomimo iż Volley był zdecydowanym faworytem, to spotkanie nie obyło się bez kłopotów. Obie drużyny przystąpiły do tej rywalizacji w dobrych nastrojach, bo w ubiegły weekend mogły się cieszyć z bardzo ważnych zwycięstw. Rybniczanie pokonali MCKiS Jaworzno 3:1, natomiast bielszczanie uporali się w takim samym stosunku z Górnikiem Radlin.

Pewna wygrana w pierwszej partii nieco rozluźniła zespół gospodarzy, czego omal nie wykorzystali bielszczanie w końcówce drugiej partii. Co nie udało się zespołowi z Podbeskidzia w drugim, to udało się w bliźniaczo wyglądającym secie trzecim i niespodziewanie w Rybniku mecz się przedłużył. Ponownie skoncentrowany i popełniający mniej błędów własnych zespół Volleya w czwartej partii nie pozostawił już gościom większych złudzeń i osiągnął kolejne zwycięstwo. Po raz kolejny po spotkaniu kierownik Volleya Rybnik – Lech Kowalski, wręczył drobny upominek dla najlepszego zawodnika spotkania. Tym razem MVP meczu został wybrany libero drużyny zwycięskiej – Damian Pilichowski.

TS Volley Rybnik – BBTS II Bielsko-Biała 3:1
(25:18, 26:24, 25:27, 25:19)

Zobacz również:
Volley: Wojtaszkiewicz, Śliż, Dębski, Pizuński, Wysocki, Kmita, Pilichowski (libero) oraz Lewko, Podleśny, Kukulski, Konieczny, Zubko, Holesz (libero) i Szmajduch
BBTS II: Kapa, Czerwiński , Woźniak, Skotarek, Czyż, Skowroński, Madej (libero) oraz Bochenek, Polok, Trzaska i Piotrowski

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy 5 II ligi mężczyzn

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved