Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Turniej o I ligę zakończony, ZAKSA najlepsza

II liga M: Turniej o I ligę zakończony, ZAKSA najlepsza

Zakończył się turniej finałowy II ligi siatkarzy, którego stawką był awans na zaplecze PlusLigi. Tak naprawdę najważniejsze rozstrzygnięcia zapadały w sobotę, kiedy to awans wywalczyły ekipy ze Strzelec Opolskich i Lublina. Obie zmierzyły się ze sobą w ostatnim dniu turnieju, a górą w trzech setach była ZAKSA. W meczu o trzecie miejsce lepsi okazali się siatkarze Chrobrego Głogów, którzy pokonali Legię Warszawa 3:0.

Od początku turnieju to Politechnika Lublin i ZAKSA Strzelce Opolskie spisywały się najlepiej i wygrały dwa mecze grupowe. Kolejne zwycięstwa zapewniły im już w sobotę awans do pierwszej ligi. W niedzielę obie ekipy nie grały jednak o nic – stawką ich starcia było zwycięstwo w całym turnieju. Choć mecz zakończył się wygraną drużyny ze Strzelec Opolskich w trzech setach, nie oznacza jednak, że był jednostronny. W każdym secie ZAKSA musiała walczyć o zwycięstwo do samego końca, a zespół z Lublina nie odpuszczał. Obie drużyny zapewniły widowisko na niezłym poziomie, zwłaszcza w drugiej odsłonie. W niej sytuacja zmieniała się co trochę, a największe emocje miały miejsce w końcówce. Przez długi czas żaden z zespołów nie potrafił zakończyć tej partii, a ostatecznie padła ona łupem ZAKSY, kończąc się wynikiem 33:31. Po spotkaniu oba zespoły miały powody do zadowolenia, oba bowiem mogą szykować się do gry w pierwszej lidze siatkarzy.

Przed tym meczem rozegrano starcie o trzecie miejsce, w którym mierzyli się zawodnicy Chrobrego Głogów i Legii Warszawa. Dzień wcześniej Chrobry uległ Politechnice, natomiast Legia ZAKSIE. Mecz o najniższy stopień podium był szybkim preludium do ostatniego tego dnia meczu, a wyraźnie lepsi okazali się w nim głogowianie. Co prawda trzecia lokata nie zapewnia awansu do wyższych rozgrywek, jednak przy obecnej zmiennej sytuacji w klubach pierwszoligowych może okazać się awaryjną przepustką dla danej drużyny.

Przypomnijmy, że na pierwszym etapie grupowym turniej finałowy zakończyły drużyny BAS-u Białystok i Trefla Lębork.