Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Trwa walka półfinałowa

II liga M: Trwa walka półfinałowa

W miniony weekend drugoligowe drużyny rozegrały swoje pierwsze mecze półfinałowe. W większości par po dwóch meczach jest 2:0. Po jednym wygranym meczu natomiast mają na swoim koncie Gwardia Wrocław i Chrobry Głogów, Karpaty Krosno i Neobus Niebylec oraz Politechnika Lublin i Avia Świdnik. Kolejne mecze w najbliższy weekend.

W grupie 1 po bardzo długiej przerwie do gry wrócił Trefl Lębork. Ponieważ zawodnicy z Lęborka nie musieli grać ćwierćfinałów, pauzowali od końca stycznia. Taki rozbrat z rozgrywkami nie podziałał na nich dobrze. W dwumeczu przed własną publicznością dwukrotnie ulegli Wilkom Wilczyn. Również dwie porażki zanotowali gospodarze drugiego półfinału tej grupy – Stal Grudziądz. W rywalizacji pomiędzy nimi a Stoczniowcem Gdańsk było jednak znacznie więcej walki. W pierwszym meczu nie brakowało wyrównanych setów, jednak gdańszczanie wygrali go 3:1. W drugim spotkaniu przyjezdni wygrali pierwszego seta do 14, ale kolejne były znacznie bardziej zacięte. Cały mecz skończył się tie-breakiem granym na przewagi. Gdańszczanie wygrali 17:15 i to oni są o krok od awansu.Zobacz również:
Wyniki fazy play-off gr. 1 II ligi mężczyzn

Ciekawie rozpoczęła się półfinałowa walka w Białymstoku, gdzie BAS podejmował warszawską Legię. Gospodarze co prawda wygrali dwa pierwsze sety do 13 i 16, jednak to nie podłamało przyjezdnych, którzy doprowadzili do tie-breaka. W nim warszawianie nie zdołali pójść za ciosem i przegrali do 13. Drugi mecz miał zgoła odmienny przebieg. BAS wygrał pierwszego seta do 14, jednak kolejnego 25:18 zapisała na swoim koncie Legia. Stołeczna drużyna nie potrafiła znaleźć już więcej argumentów, w dwóch następnych odsłonach przegrywając do 15. Mniej emocji przysporzyła rywalizacja w Ostrołęce. Gospodarze dwukrotnie pokonali Centrum Augustów. Tylko w pojedynczych setach przyjezdni postawili się rywalom, jednak większość setów przegrywali, nie przekraczając bariery 20 punktów.

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off gr. 2 II ligi mężczyzn

W grupie 3 SPS Słupca nie poradziła sobie w rywalizacji z SMS-em PZSP Spała. Uczniowie SMS-u pierwszy mecz na wyjeździe wygrali wyraźnie, nie tracąc nawet seta. W drugim było znacznie więcej walki. Chociaż przyjezdni prowadzili już 2:0, siatkarze SPS-u wygrali trzecią partię do 28, a kolejną do 22. W tie-breaku również emocji i efektowniej gry nie zabrakło, jednak kropkę nad i postawili zawodnicy SMS-u. W rywalizacji Mickiewicza Kluczbork z LKPS-em Borowno to pierwszy mecz był tym bardziej zaciętym. Siatkarze z Borowna wygrali pierwsze dwa sety, jednak wspierani przez lokalną publiczność kluczborczanie doprowadzili do tie-breaka. W nim siatkarze Mickiewicza poszli za ciosem, wygrywając do 9. Niedzielnego pojedynku goście nie oddali bez walki, ale tym razem gospodarze już po trzech setach cieszyli się ze zwycięstwa.

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off gr. 3 II ligi mężczyzn

Orzeł Międzyrzecz wykorzystał atut własnego boiska i wygrał dwa mecze z Astrą Nowa Sól. W pierwszym starciu siatkarze Orła wygrali 3:1. Niedzielne starcie rozpoczęło się od wygranego przez gospodarzy na przewagi seta. Kolejne partie zespoły wygrywały na przemian, a ostatecznym triumfatorem ponownie był Orzeł. Więcej emocji przyniosła rywalizacja Gwardii Wrocław z Chrobrym Głogów. Oba mecze kończyły się po tie-breakach. Nie brakowało zaciętych setów, ale również takich wysoko wygranych. Pierwszy mecz wygrała Gwardia, w drugim natomiast po grze na przewagi w tie-breaku triumfował Chrobry. Kolejne dwa mecze rozegrane zostaną w Głogowie.

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off gr. 4 II ligi mężczyzn

Najbardziej jednostronne półfinały miały miejsce w grupie 5. Zarówno rywalizacja Volleya Rybnik z TKS-em Tychy, jak i ZAKSY Strzelce Opolskie z MCKiS-em Jaworzno zakończyła się po dwóch meczach wygranych 3:0. Siatkarze z Tych w pierwszym meczu tylko w inauguracyjnej partii prowadzili wyrównaną walkę z rywalami, w kolejnych nie przekroczyli bariery 20 punktów. W drugim meczu TKS był nawet bliski przedłużenia rywalizacji, jednak po wygranych do 21 pierwszych dwóch setach w trzecim rybniczanie triumfowali 27:25. ZAKSA swoim rywalom pozwoliła na jeszcze mniej, MCKiS z sześciu setów większość przegrał, nie zdobywając nawet 20 punktów i wszystko wskazuje na to, że w Jaworznie ZAKSA bez większych problemów przypieczętuje awans do dalszej fazy.

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off gr. 5 II ligi mężczyzn

Tylko w grupie 6 w obu półfinałowych rywalizacjach jest remis. Karpaty Krosno w pierwszym pojedynku uległ Neobusowi Niebylec bez wygrania nawet seta. W drugim gospodarze pokazali się ze znacznie lepszej strony i tylko w jednym secie to goście byli w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Znacznie ciekawszy przebieg miała rywalizacja pomiędzy Politechniką Lublin a Avią Świdnik. Pierwszy mecz dopiero po tie-breaku rozstrzygnęli goście. W drugim gospodarze nie pozwolili przyjezdnym na wygranie więcej niż jednego seta, chociaż trzecią partię lublinianie zapisali na swoją korzyść dopiero po walce na przewagi. Kolejne odsłony derbów regionu w Świdniku.

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off gr. 6 II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved