Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Trwa walka o rozstawienie i play-off

II liga M: Trwa walka o rozstawienie i play-off

Końcówka rundy zasadniczej w II lidze mężczyzn nabiera rumieńców i przysparza wielu emocji. Tylko MKS Andrychów w grupie 5 oraz Karpaty Krosno w grupie 6 mają sporą przewagę nad pozostałymi zespołami. W innych grupach walka o miejsce w play-off lub o uniknięcie play-out będzie toczyła się do końca.

W grupie pierwszej pięć zespołów wyraźnie odskoczyło od reszty stawki. Dość niespodziewanej porażki doznał wicelider pierwszej grupy, Orzeł Międzyrzecz. Lubuska drużyna przegrała na wyjeździe z Trójką Nakło w trzech setach. Natomiast szybkie trzysetowe zwycięstwo odniósł zespół z Wilczyna. Wilki we własnej hali nie dały szans LO MS Świnoujście. Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie pomiędzy Stalą Grudziądz a Powiatem Kołobrzeskim Kołobrzeg. Dzięki temu Stal wciąż traci jedno oczko do czwartej ekipy z Lęborka, która pokonała na wyjeździe w czterech setach Stoczniowca Gdańsk. W tej kolejce pauzował lider – Olimpia Sulęcin.

W grupie drugiej porażki doznał dotychczasowy lider, MOS Wola Warszawa. AZS UWM Olsztyn podejmował we własnej hali zawodników z Warszawy. Siatkarze z Warmii i Mazur przegrywali 1:2, ale w czwartej partii powrócili do gry w wielkim stylu, wygrali wysoko (25:17). W tie-breaku trwała wyrównana walka, lepsi okazali się gospodarze. Również pięć partii obejrzeli kibice w derbach Warszawy, gdzie zespół Czołgu AZS UW podejmowali Metro. Spotkanie było bardzo emocjonujące, gospodarze mogli wygrać w czterech setach, ale zawodnicy Metra nie poddali się łatwo i doprowadzili do tie-breaka, gdzie okazali się lepsi od gospodarzy. Natomiast Energa Ostrołęka zwyciężyła w spotkaniu z Huraganem Międzyrzec Podlaski 3:1. Na namieszanie w czołówce szansę mają jeszcze także siatkarze BAS-u Białystok, którzy w miniony weekend uporali się z UKS-em Biała Podlaska, wygrywając 3:1. Cenne zwycięstwo odnieśli siatkarze Legii Warszawa, którzy pokonali w trzech setach Huragan Wołomin. Warszawianie mieli mniejsze problemy z przyjęciem zagrywki rywali i popełniali mniej błędów własnych. Lesan Halinów nie poddaje się w walce o utrzymanie i po wygranej 3:1 u siebie z Centrum Augustów dogonił swoich rywali i ma tyle samo punktów.

W grupie trzeciej prowadzenie utrzymują Czarni Rząśnia, którzy stosunkowo pewnie ograli Bzurę Ozorków. Tuż za plecami Czarnych plasuje się Lechia Tomaszów Mazowiecki. Podopieczni trenera Migały bez straty seta uporali się na wyjeździe z AZS-em Uniwersytetem Łódzkim. Również siatkarze z Opoczna zgarnęli ważne trzy punkty, pokonali 3:0 Dragona Dobre, kontrolując przebieg całego spotkania. Z kolei Mickiewicz Kluczbork nieco męczył się z SMS-em PZPS II Spała, oddając rywalom drugą odsłonę. W ostatnim meczu rozegranym w ramach dziewiętnastej kolejki w grupie trzeciej MKS Kalisz okazał wyższość nad MOSiR-em Sieradz. Drużyna gospodarzy jedynie drugiego seta rozstrzygnęła na swoją korzyść, w pozostałych odsłonach nie była w stanie utrzymać poziomu gry z drugiej partii meczu, przez co poległa 1:3. W tej kolejce pauzował zespół LKPS-u Borowno.

W czwartej grupie dzieli i rządzi lider z Głogowa, który odniósł czternaste zwycięstwo w lidze. Tym razem wyższość Chrobrego musiał uznać AZS UZ Zielona Góra, który przegrał w czterech setach, jedynie w trzeciej partii stawiając ciężkie warunki faworytowi. Dobrą passę kontynuuje Astra Nowa Sól. Wicelider pokonał w minionej kolejce AZS UAM Poznań w czterech setach. Również dla trzeciej w tabeli Bielawianki Bielawa ostatni weekend był wielce udany. We własnej hali rozprawiła się z Sobieskim Żagań 3:1. Natomiast Olavia Oława przegrała 1:3 w derbach województwa dolnośląskiego z BTS-em Bolesławiec. Powody do zadowolenia mają zawodnicy Gwardii Wrocław, bowiem wygrali piąte spotkanie w sezonie, a trzecie na wyjeździe. Podopieczni Piotra Lebiody w trzech setach odprawili Volley Żarów.

Wciąż niepokonany w piątej grupie jest MKS Andrychów, który pewnie zmierza do play-off. W weekend odprawił z kwitkiem AZS Politechnikę Opolską, oddając mu tylko jednego seta. Ważne zwycięstwo odniósł także MCKiS Jaworzno, który na wyjeździe ograł Górnika Radlin. Mecz był wyrównany, ale gospodarze tylko jedną odsłonę zdołali rozstrzygnąć na swoją korzyść. Z kolei szansy na sukces nie wykorzystali uczniowie ze Spały, którzy prowadzili już 2:0 we własnej hali z wiceliderem z Rybnika, ale nie potrafili przypieczętować wygranej. Trzy kolejne odsłony padły łupem przyjezdnych. Czwarte miejsce zajmuje TKS Tychy, który kontynuuje swoją dobrą passę. Tyszanie pokonali 3:0 Winner Czechowice-Dziedzice i było to już ich trzecie zwycięstwo z rzędu. Z weekendowych dokonań mogą być także zadowoleni siatkarze z Głuchołazów, którzy pokonali 3:1 AZS Rafako Racibórz. Niespodzianki nie sprawiło też Rafako Racibórz, które przed własną publicznością musiało uznać wyższość siatkarzy z Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Do zaciętego spotkania doszło w Strzelcach Opolskich, gdzie miejscowy UKS przegrywał już 0:2 z AT Żory Jastrzębski Węgiel, ale ambitna postawa pozwoliła mu doprowadzić do tie-breaka, który również rozstrzygnął na swoją korzyść.

W meczu na szczycie grupy 6 II ligi mężczyzn Karpaty Krosno pokonały 3:0 Politechnikę Pszczółkę Lublin i umocniły się na pozycji lidera. Siatkarze z Nowego Sącza potrzebowali trzech setów, by rozprawić się z Avią Świdnik. Właściwie przez cały mecz prowadzenie drużyny z Małopolski było niezagrożone i komplet punktów pozwolił jej jeszcze utrzymać się na czwartym miejscu. Siatkarze PZL-u Sędziszów wciąż czekają na czwarty wygrany mecz, niestety nie udało im się to w sobotę. Neobus Niebylec pewnie wygrał w trzech partiach. W ostatnim meczu tej serii spotkań AKS V LO Rzeszów wygrał 3:1 na wyjeździe z Błękitnymi Ropczyce, dzięki czemu zrównał się rywalami w tabeli.