Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Trudna, ale zwycięska przeprawa drużyny z Bochni w Świdniku

II liga M: Trudna, ale zwycięska przeprawa drużyny z Bochni w Świdniku

Nie udało się siatkarzom Avii sprawić sobie i kibicom bożonarodzeniowego prezentu i zrewanżować za porażkę z pierwszej rundy. Trzy pierwsze sety miały bardzo wyrównany przebieg, a o wyłonieniu ich zwycięzców decydowały drobne detale czy może po prostu przysłowiowy łut szczęścia. Podobny przebieg, ale tylko do połowy, miała także partia numer cztery. Ostatecznie jednak pewnie triumfowali w niej gracze z Bochni, co dało im zwycięstwo w całym spotkaniu 3:1.

Już pierwszy set spotkania pokazał, że faworyzowani goście mogą mieć spore problemy z wywiezieniem kompletu punktów ze Świdnika. Cały jego przebieg był bardzo wyrównany. Walka toczyła się praktycznie „punkt za punkt” i żadnej z drużyn nie udawało się odskoczyć na przewagę większą niż dwa oczka. Przy stanie 24:23 świdniczanom udało się nawet skutecznie skończyć piłkę setową, ale II sędzia zawodów dopatrzył się w ich akcji błędu i bochnianie powrócili do gry. Ostatecznie po długiej i zaciętej wymianie ciosów to gracze Contimaxu mogli wznieść ręce w geście zwycięstwa. Set zakończył się rzadkim, jak na siatkarski parkiet, wynikiem 30:32.

Drugi set był bliźniaczo podobny do pierwszego, z tą drobną różnicą, że w końcówce gospodarzom udało się odskoczyć na trzypunktowe prowadzenie 24:21. To nie był jednak koniec emocji, bo przyjezdni znów doprowadzili do stanu 24:23. Nie było jednak powtórki z historii pierwszego seta. Nadepnięcie linii końcowej przy zagrywce zniweczyło ich pogoń i set zakończył się triumfem zawodników Avii 25:23.

Trzecia partia spotkania to wierna kalka dwóch pierwszych. Tym razem dwa proste błędy świdniczan przy stanie 23:23 dały zwycięstwo gościom.

Bardzo wyrównany przebieg do stanu 14:16 miał także set numer cztery. Wtedy to świdniczanom przytrafiły się problemy z przyjęciem zagrywki, które pozwoliły gościom powiększyć prowadzenie o kolejne trzy punkty. Ta kilkupunktowa przewaga utrzymała się już do końca seta, który zakończył się zwycięstwem zawodników Contimaxu 25:19, pieczętując tym samym triumf w całym spotkaniu 3:1.

ASPS Avia Świdnik – Contimax MOSiR Bochnia 1:3
(30:32, 25:23, 23:25, 19:25)

Avia: Misztal, Gontarz, Kurek, Stelmaszczyk, Jaskulski, Mańkowski, Sadowski (libero) oraz Ciorgoń i Ćwik
MOSiR: Samborski, Stajer, Konieczny, Kącki, Jarzyna, Zmarz, Luks (libero) oraz Ściślak, Habel i Wysocki