Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Triumf Avii nad Politechniką w derbach Lubelszczyzny

II liga M: Triumf Avii nad Politechniką w derbach Lubelszczyzny

Siatkarskie debry Lubelszczyzny nie zawiodły oczekiwań kompletu publiczności zgromadzonego w hali w Świdniku. Fenomenalny jak na drugoligowe parkiety doping publiczności poniósł gospodarzy do zwycięstwa 3:0. Chociaż wynik sugerować może pewne zwycięstwo świdniczan, to w spotkaniu nie zabrakło emocji, a losy dwóch pierwszych partii ważyły się do ostatnich akcji. Dopiero w trzecim secie dominacja zawodników Avii nie podlegała dyskusji, przypieczętowując tym samym ich triumf w całym spotkaniu.

Mecz rozpoczął się od nieudanej zagrywki gospodarzy, na którą goście odpowiedzieli także błędem w polu serwisowym. To pokazało, jak trudno było opanować nerwy zawodnikom obu zespołów. Do stanu 4:4  każda akcja była rozgrywana bardzo uważnie. Drobne problemy z odbiorem zagrywki Michała Marszałka sprawiły, że to lublinianie odskoczyli na dwa punkty przewagi. To prowadzenie utrzymywało się do staniu 9:11 kiedy to w roli głównej wystąpił Bartłomiej Żywno, zdobywając dwa kolejne punkty (atakiem i zagrywką) i tym samym doprowadzając do remisu. Gdy wydawało się, że to Avia przejmie teraz inicjatywę, w polu zagrywki pojawił się Marszałek, sprawiając ponownie duże problemy świdniczanom, dzięki czemu gracze Politechniki wyszli na prowadzenia 14:11. W drugiej części seta gra się wyrównała, co oznaczało, że lublinianie utrzymywali kilkupunktową przewagę. Można było pomyśleć, że losy seta są już przesądzone, ale gospodarze zaczęli odrabiać straty, zdobywając trzy kolejne punkty i wrócili na prowadzenie 22:21, którego nie oddali już do końca tej partii, zwyciężając w niej ostatecznie 25:23.

Wyraźnie podbudowani zwycięstwem w pierwszym secie zawodnicy Avii postanowili pójść za ciosem. Początek drugiej odsłony należał zdecydowanie do nich. Rozpoczęli od stanu 4:1, by za chwilę prowadzić już 7:3. Co prawda głównie dzięki trudnym zagrywkom Jędrzeja Gossa lublinianom udało się doprowadzić do remisu 7:7, ale za chwilę na tablicy widniał już wynik 15:11. Decyzja sędziów przy stanie 19:16 przyznająca siedemnasty punkt lublinianom wywołała najpierw parę protestów ze strony zawodników Avii, a w konsekwencji nerwowość w ich szeregach w kilku kolejnych akcjach. Na efekt nie trzeba było długo czekać. Politechnika objęła prowadzenie 21:20. Końcówka seta zapowiadała się emocjonująco. W grze na przewagi skuteczniejsi okazali się świdniczanie, triumfując 27:25.

Trzeci set zaczął się co prawda od gry punkt za punkt, ale szybko inicjatywę przejęli gospodarze, którzy pomimo kilku słabszych momentów nie pozostawili złudzeń przyjezdnym, kto był lepszym zespołem w tym spotkaniu. Na szczególną uwagę w tej partii zasługuje gra Błażeja Czarneckiego, który oprócz dobrego przyjęcia brylował w polu zagrywki i w ataku. To głównie dzięki niemu świdniczanie od stanu 4:3 nie oddali prowadzenia do samego końca, zwyciężając w tym secie 25:20, a w całym spotkaniu 3:0.

MKS Avia Świdnik – LUK Politechnika Lublin 3:0
(25:23, 27:25, 25:20)