Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Sześć zespołów zostało w grze o awans

II liga M: Sześć zespołów zostało w grze o awans

Własna hala nie okazała się atutem w turniejach półfinałowych II ligi. Tylko BAS Białystok jako gospodarz awansował do zmagań finałowych. W nich znaleźli się także Trefl Lębork, Chrobry Głogów, Legia Warszawa, Politechnika Lublin i ZAKSA Strzelce Opolskie. Spory zawód odczuwalny jest w Wałbrzychu oraz Świdniku, bo Aqua Zdrój i Avia odpadły z dalszej rywalizacji.

W ostatnim dniu rywalizacji w Wałbrzychu zwycięstwo odnieśli gospodarze, którzy w trzech setach pokonali Orła Międzyrzecz. Mecz nie był porywającym widowiskiem, a tylko w pierwszej partii było trochę walki, bo goście przekroczyli w niej barierę 20 oczek. W pozostałych podopieczni Janusza Bułkowskiego dominowali na parkiecie, odnosząc zasłużoną wygraną. Jej smak był jednak słodko-gorzki, ponieważ nie dała im ona awansu do kolejnej rundy. Mimo dwóch zwycięstw przez gorszy stosunek setów drużyna z Wałbrzycha zajęła dopiero trzecie miejsce w turnieju półfinałowym. Wszystko dlatego, że w pierwszym niedzielnym meczu Trefl Lębork bez straty seta rozprawił się z Chrobrym Głogów. W tym meczu było więcej walki, bo głogowianie w każdej z odsłon dobrnęli do granicy 20 punktów. Jednak nawet porażka nie popsuła im humorów, bowiem wraz z Treflem Lębork znaleźli się wśród finalistów II ligi.Zobacz również
Wyniki i tabela turnieju w Wałbrzychu

W Białymstoku atut własnej hali wykorzystali gospodarze, którzy na zakończenie turnieju rozprawili się z MOSiR-em Sieradz. Mimo że goście ambitnie walczyli o pierwsze zwycięstwo w turnieju, to udało im się urwać przeciwnikom tylko jednego (trzeciego) seta. W końcówkach pozostałych lepszy był BAS, który dzięki temu wygrał turniej półfinałowy, nie ponosząc w nim żadnej porażki. Więcej emocji było w starciu Legii Warszawa i Czarnych Rząśnia. Wiadomo było, że zwycięzca tego meczu również zagra w turnieju finałowym. Mimo że stołeczna drużyna wygrywała sety po walce na przewagi, to ekipa z Rząśni nie zamierzała odpuszczać. Doprowadziła nawet do tie-breaka, ale on padł łupem warszawskiego zespołu, który dzięki temu zameldował się w turnieju finałowym.

Zobacz również
Wyniki i tabela turnieju w Białymstoku

W zmaganiach w Świdniku w niedzielę doszło do ciekawych rozstrzygnięć. Pierwszą porażkę w turnieju zaliczyła Politechnika Lublin, która nie sprostała ZAKSIE Strzelce Opolskie. Receptę na pokonanie rywali znalazła tylko w drugim secie, a to było za mało, aby odnieść trzecie zwycięstwo. Porażka jednak nie miała dla niej większego znaczenia, bo i tak zagra w zmaganiach finałowych. Z kolei atutu własnego parkietu nie wykorzystała Avia, która gładko wygrała dwa pierwsze sety z MKS-em Andrychów, ale później coś w jej grze się zacięło. Skrzydeł dostali przyjezdni, którzy – mimo że nie mieli już szans na awans – ambitnie walczyli, odwracając losy pojedynku na swoją korzyść w tie-breaku. Taki wynik sprawił, że świdniczanie odpadli z dalszej walki o I ligę, czyli nie zrealizują celu, który sobie zakładali. Drugie miejsce ostatecznie zajęła ZAKSA i to ona będzie miała prawo gry w turnieju finałowym II ligi.

Zobacz również
Wyniki i tabela turnieju w Świdniku

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved