Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Siatkarze Avii nie zwalniają tempa

II liga M: Siatkarze Avii nie zwalniają tempa

Nadrabiająca zaległości z 10. kolejki spotkań Avia dopisała kolejne trzy punkty na swoim koncie, pokonując 3:1 zespół Karpat Krosno. Zawodnicy gości wykorzystali słabszą postawę świdniczan w drugim secie i rozstrzygnęli go na swoją korzyść. W pozostałych trzech partiach dominacja lidera tabeli nie podlegała jednak dyskusji i mecz zakończył się pewnym zwycięstwem gospodarzy 3:1.

Po wyrównanym początku pierwszego seta od stanu 4:3 zaczęła się dominacja zawodników Avii. W ataku brylował Bartłomiej Żywno, który punktował także z zagrywki, a nawet pojedynczego bloku, po którym to wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 14:8. Ta sześciopunktowa przewaga utrzymywała się praktycznie przez całą dalszą część seta, który ostatecznie zakończył się wynikiem 25:19.

Otwarcie drugiej partii było bliźniaczo podobne do początku pierwszego seta z tą drobną różnicą, że po dwóch kolejnych błędach świdniczan to drużyna z Krosna wyszła na prowadzenie 6:4. Taka dwu, trzypunktowa przewaga gości utrzymywała się do połowy seta głównie dzięki zawodnikom Avii, którzy psując seryjnie zagrywki, nie dawali sobie szans na odrobienie strat. Dopiero autowy atak gości i punkt zdobyty przez niezawodnego Żywno pozwoliły wyjść świdniczanom na prowadzenie 18:17. Od tego momentu walka toczyła się już punkt z punkt, aż do końcówki seta, kiedy to dwa błędy dotknięcia siatki oraz błąd podwójnego odbicia po stronie gospodarzy sprawiły, że drużyna z Krosna stanęła przed szansą wyrównania stanu spotkania, Udało się to jej przy drugim setbolu, kiedy to Jakub Krzystanek skutecznym atakiem zapewnił swoim kolegom zwycięstwo 25:23.

W trzecim secie co prawda pierwszy punkt zdobyli goście, ale trzy kolejne zostały zapisane po stronie zawodników ze Świdnika. Przy stanie 6:4, gdy w polu zagrywki pojawił się Artur Sługocki, udało się gospodarzom zdobyć kolejne trzy punkty, powiększając przewagę do pięciu oczek. Dwa czasy szybko wzięte przez trenera zespołu Karpat na niewiele się zdały. Po krótkim okresie wyrównanej gry jego zawodnicy zaczęli seryjnie popełniać błędy, co skrzętnie wykorzystywali świdniczanie w szybkim tempie powiększać przewagę punktową, by ostatecznie triumfować 25:14.

Set numer cztery rozpoczął się od prowadzenia Avii 2:0, a jego dalszy przebieg był bardzo podobny do trzeciej partii. Na pojedyncze akcje punktowe krośnian gospodarze odpowiadali zdobywanymi seryjnie punktami. Po trzech kolejnych skutecznych blokach i dwóch punktowych zagrywkach Dawida Wiczkowskiego na tablicy pojawił się wynik 16:7. Goście nie byli już w stanie odwrócić losów seta i chociaż udało im się obronić trzy setbole, to przy czwartym posłali zagrywkę w aut, kończąc ostatnią partię wynikiem 25:17, przegrywając w całym spotkaniu 1:3.

MKS Avia Świdnik – Karpaty PWSZ Krosno Glass 3:1
(25:19, 23:25, 25:14, 25:17)

Avia: Guz, Obelmeler, Sługocki, Żywno, Kusior, Wiczkowski, Bonisławski (libero) oraz Rejowski, Misztal, Machowicz, Błądziński i Kurek (libero)
Karpaty: Kosiek, Krzystanek, Majkowski, Świdroń, Stawiarz, Baran, Opoń (libero) oraz Kukulski, Żłobecki, Zubik, Siudak i Nowak (libero)