Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Sanoczanie na zwycięskiej fali

II liga M: Sanoczanie na zwycięskiej fali

Lider z Sanoka odniósł kolejne, piąte zwycięstwo w II-ligowych rozgrywkach. Tym razem podopieczni Piotra Podpory pokonali ekipę Błękitnych Ropczyce 3:0. Gospodarze tylko w pierwszym secie poważniej zagrozili drużynie TSV, w pozostałych dwóch dominacja sanoczan nie podlegała żadnej dyskusji.

Było to pierwsze ligowe zwycięstwo sanockiej ekipy w meczu wyjazdowym, pierwsze cztery spotkania sanoccy siatkarze rozegrali w Sanoku i wszystkie wygrali 3:0. Drużyna z Ropczyc pomimo dzielnej postawy musiała uznać wyższość swoich rywali. Zadowolony z postawy swoich podopiecznych był trener Piotr Podpora.Kontrolowaliśmy boiskowe wydarzenia, mecz przebiegał tak, jak sobie założyliśmy. Nie ustrzegliśmy się kilku prostych błędów, które w pewnym stopniu źle wpłynęły na naszą postawę, ale pomimo tego wszystko wyglądało dobrze i stabilnie. Zagraliśmy dobrze w kontrataku, można powiedzieć, że nasza gra była cierpliwa. Opieraliśmy piłkę o wysoki blok i z tego jestem bardzo zadowolony – podsumował mecz sanocki szkoleniowiec. W podobnym tonie wypowiedział się libero sanoczan, który zagrał bardzo dobre spotkanie. – Robimy to, co do nas należy, koncentrujemy się na naszej grze i osiągamy takie rezultaty. Od samego początku każdego meczu musimy być skupieni, musimy unikać prostych błędów. W meczu przeciwko Błękitnym było tych błędów trochę za dużo szczególnie w zagrywce. Pomimo tego utrzymaliśmy dobry poziom naszej gry na siatce i dzięki temu mamy trzy punkty – stwierdził Kamil Dembiec.

Drużyna z Ropczyc w pierwszym secie dzielnie walczyła z wyżej notowanym rywalem, ale jak się później okazało, było to za mało na bardziej doświadczoną ekipę z Sanoka. – Postawiliśmy na pełne ryzyko w ataku i na zagrywce. Popełniliśmy zbyt wiele prostych błędów, a długie wymiany na swoje konto rozstrzygał zespół z Sanoka. Nasi rywale dobrze zagrali wysokim blokiem, dobrze zaprezentował się ich libero, który bronił najtrudniejsze piłki, a ja takich obron dawno nie widziałem. Nie mamy jasno określonych celów, chcemy wygrywać jak najwięcej meczów i chcemy zaprezentować jak najlepszą grę naszym kibicom – powiedział grający trener Błękitnych Jan Włodarczyk. Opinię trenera Włodarczyka potwierdził Maciej Cebula, dla którego gra przeciwko sanockiej ekipie była dobrym sprawdzianem przed kolejnymi meczami. – W trzecim secie zagraliśmy bardzo słabo w każdym elemencie, a szczególnie w przyjęciu, ponadto w tym meczu było dużo dobrej gry w obronie, było dużo wymian, co mogło się podobać kibicom. Dobrze było się sprawdzić z tak mocną drużyną, jaką jest TSV, naszym celem jest przede wszystkim utrzymanie w II lidze, chcemy jak najlepiej grać – zakończył siatkarz z Ropczyc.

Błękitni Ropczyce – TSV Sanok 0:3
(20:25, 16:25, 16:25)

Błękitni: Białorudzki, Włodarczyk, Cebula, Kotyla, Pękala, Goryl, Fabianowicz (libero) oraz K. Kalandyk, Mich i Grendysa
TSV: Kosiek, Józefacki, Jakubek, Rusin, Kusior, J. Kalandyk, Dembiec (libero) oraz Soja, Przystaś, Gąsior, Łaba i Gnatek