Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Runda zasadnicza na ostatniej prostej

II liga M: Runda zasadnicza na ostatniej prostej

Coraz bliżej ostatecznych rozstrzygnięć w rundzie zasadniczej II ligi mężczyzn. Spokojni o triumf w swoich grupach na finiszu rozgrywek mogą być SKS Hajnówka i TSV Sanok. Sporą przewagę nad rywalami mają MCKiS Jaworzno oraz Czarni Rząśnia, choć ci w miniony weekend zgotowali niespodziankę, ulegając 0:3 SMS-owi PZPS Spała III. Punkty straciła też liderująca w grupie 2 Bielawianka Bielawa, która uległa Astrze Nowa Sól.

W grupie 1 wszyscy triumfatorzy poszczególnych spotkań zanotowali komplet punktów. Lider tabeli KS Chełmża nie miał problemów z pokonaniem UKS-u OPP Powiat Kołobrzeski Kołobrzeg. Chełmżanie wygrali spotkanie w trzech setach, a w ostatniej partii rozbili rywali do 12. Dzięki zwycięstwu utrzymali się na 1. miejscu w tabeli, zaś siatkarze UKS-u wciąż zajmują 6. pozycję. Podobnie jednostronny przebieg miał pojedynek Trójki Nakło z AZS-em UAM Poznań. Poznaniacy także bowiem nie oddali gospodarzom żadnej partii. O ile w pierwszych dwóch setach ich przewaga nie była aż tak wyraźna (triumfowali do 23 i 22), o tyle w ostatniej odsłonie pokonali rywali wysoko, bo do 13. Rezultat spotkania nie wpłynął na pozycje obu drużyn w ligowej hierarchii – ekipa z Poznania wciąż piastuje 5., a Trójka Nakło przedostatnie, 8. miejsce. Szybkie trzysetowe zwycięstwo odnieśli też szczecinianie. Espadon na wyjeździe nie dał szans Stoczniowcowi Gdańsk. Szczecińska ekipa utrzymała tym samym  4. pozycję w tabeli, ale do zamykającej pierwszą trójkę ekipy LUKS-u Wilki Wilczyn traci już tylko dwa oczka. Wilczynianie zmierzyli się z kolei na wyjeździe ze Stalą Grudziądz. Stal przed tym spotkaniem traciła do rywala jeden punkt i wykorzystała szansę na przeskoczenie go w tabeli. W zaciętym meczu (aż w trzech partiach o zwycięstwie decydowała gra na przewagi) ekipa z Grudziądza oddała siatkarzom z Wilczyna tylko jedną odsłonę i dzięki kompletowi punktów awansowała na 2. miejsce w grupie, spychając LUKS na 3. pozycję. W tej kolejce pauzowało LO MS Świnoujście.

W grupie 2 do najciekawszego spotkania doszło w Oławie, gdzie miejscowa Olavia stoczyła pięciosetowy bój z Gwardią Wrocław. Mecz dobrze rozpoczęli oławianie, którzy wygrali inauguracyjną partię (25:20). W dwóch kolejnych setach lepsi okazali się jednak przyjezdni i to oni po trzech odsłonach prowadzili w meczu 2:1. Nie wykorzystali jednak szansy na zakończenie spotkania w secie numer cztery i o wyniku pojedynku ostatecznie decydował tie-break. W nim górą ponownie byli gospodarze, którzy dzięki dwóm zdobytym w tym meczu oczkom przeskoczyli rywali w tabeli, awansując z 7. na 6. pozycję. Do niespodzianki doszło w Nowej Soli, gdzie tamtejsza Astra bez straty seta pokonała lidera Bielawiankę Bielawa. Bielawianie utrzymali jednak 1. miejsce, Astra wciąż jest 3. Po jednym secie w tej kolejce oddały rywalom ekipy  z Żagania, Zielonej Góry i Sulęcina. Sobieski Żagań pokonał Chrobrego Głogów i awansował na 4. pozycję w tabeli, głogowianie zaś spadli na 9. miejsce. AZS UZ Zielona Góra triumfował z kolei nad Volleyem Gubin, czym umocnił się na pozycji wicelidera, gubinianie ponieśli 17. porażkę w rozgrywkach i z zaledwie punktem na koncie zamykają grupową tabelę. Siódme zwycięstwo w sezonie zanotowała Olimpia Sulęcin, która okazała się lepsza od Orła Międzyrzecz. Awansowała tym samym z 9. na 8. lokatę, a Orzeł spadł z 4. na 5. miejsce.

Na trzy kolejki przed końcem rundy zasadniczej w grupie 3 wpadkę zanotowali siatkarze Czarnych Rząśnia. Lider zestawienia przegrał bowiem z dużo niżej notowanym SMS-em PZPS Spała III, nie ugrywając nawet seta, ale ma na tyle bezpieczną przewagę nad 2. Norwidem Częstochowa, że utrzymanie 1. miejsca nie było zagrożone. SMS PZPS Spała III przesunął się zaś z 9. na 8. lokatę. Problemów uniknęła druga drużyna tabeli, która w Borownie pokonała tamtejszy LKPS. Częstochowianie oddali rywalom tylko jedną partię, pewnie zapisując na swoim koncie trzy punkty. W Tomaszowie Mazowieckim Lechia w takim samym stosunku rozprawiła się z SMS-em PZPS Spała II. Siatkarze ze Spały spadli po tym meczu z 5. na 6. pozycję, gospodarze zaś wciąż zamykają czołową „trójkę”. Szans rywalom w 20. kolejce nie dali też siatkarze Mickiewicza Kluczbork. Pewnie bowiem pokonali oni na terenie rywala przedostatnią ekipę grupowego zestawienia – LUKS Dobroń, wygrywając kolejne sety do 15, 22 i 14. Złej passy nie przełamała za to Bzura Ozorków. Ostatni zespół tabeli nie sprostał ekipie Caro Rzeczyca, urywając przeciwnikowi zaledwie seta. Ekipa z Rzeczycy dzięki kompletowi punktów przesunęła się z 6. na 5. pozycję. Do udanych tym razem kolejkę zaliczyli siatkarze z Kalisza, którzy 3:0 triumfowali nad AZS-em UŁ Łódź. Łódzka drużyna spadła tym samym z 8. na 9. lokatę, kaliszanie pozostali siódmą ekipą w tabeli.

W grupie 4 najmniej problemów z pokonaniem rywala mieli zawodnicy Legii Warszawa. Pewnie bowiem rozprawili się oni 3:0 z bezpośrednim sąsiadem w tabeli – Centrum Augustów. Legioniści awansowali tym samym o jedną pozycję w zestawieniu (5. lokata), augustowianie na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej zanotowali za to spadek z 7. na 8. miejsce. W pozostałych meczach zwycięzcy oddali rywalom po jednej partii. BAS Białystok triumfował w Warszawie nad stołecznym Metrem. Najwięcej emocji dostarczyła tu trzecia odsłona pojedynku, wygrana przez gości po długiej grze na przewagi 32:30. Drużyna z Białegostoku dzięki temu zwycięstwu wskoczyła w tabeli z 4. na 2. pozycję. Metro Warszawa straciło zaś fotel wicelidera i spadło na 3. lokatę. Nie zawiódł lider zestawienia SKS Hajnówka, który dość pewnie pokonał wciąż przedostatni Huragan Wołomin. W starciu AZS-ów Czołg UW Warszawa pokonał UWM II Olsztyn i awansował z 8. na 7. miejsce. Olsztynianie ciągle zamykają tabelę. Mecz pomiędzy MOS-em Wola Warszawa a Huraganem Międzyrzec Podlaski odbędzie się 17 lutego.

20. kolejkę rozegrały już zespoły w 5 grupie. Nie zawiodły w niej ekipy z czterech czołowych miejsc. Lider, MCKiS Jaworzno, nie dał szans Płomieniowi Sosnowiec, odnosząc trzysetowe zwycięstwo i spychając tym samym rywala z 8. na 9. lokatę. MKS Andrychów z kolei wygrał 3:1 z ostatnim w tabeli UKS-em Strzelce Opolskie, a TKS Tychy bez straty partii pokonał siódmy jak dotąd AZS Politechnika Opolska. Volley Rybnik również 3:0 wygrał z KOKS-em Radlin, choć w drugiej partii radlinianie postraszyli śląską ekipę, ulegając jej dopiero po walce na przewagi (24:26). Mimo przegranej goście utrzymali 10. pozycję w tabeli. Po jednej partii rywalom oddały też zespoły Juvenii Głuchołazy i Winnera Czechowice Dziedzice. Pierwsi triumfowali nad AT Jastrzębski Węgiel, zaś drudzy cieszyli się ze zwycięstwa z Rafako Racibórz. Juvenia, Jastrzebski Węgiel i Rafako utrzymały swoje dotychczasowe miejsca w tabeli, czyli odpowiednio, 11., 5. i 6., zaś Winner Czechowice Dziedzice awansował z 9. na 8.

W grupie 6 byliśmy świadkami dwóch pięciosetowych starć. Emocji dostarczyły mecze LKPS-u Pszczółka Lublin z PZL-em Sędziszów oraz Karpat Krosno z Błękitnymi Ropczyce. W obu przypadkach triumfowali przyjezdni. Ekipa z Sędziszowa dzięki czwartej wygranej w sezonie odbiła się od dna tabeli i wskoczyła na przedostatnią 9. lokatę, Błękitni zaś awansowali na 4. miejsce. Przegrana krośnian spowodowała, że spadli oni z 4 na 5. pozycję, ekipa z Lublina pozostała na 6. miejscu. Na 3. lokacie umocnili się zawodnicy Neobusa Niebylec, którzy w meczu z Avią Świdnik oddali gościom tylko jedną partię. Taki sam wynik padł w spotkaniu AKS-u V LO Rzeszów z TSV Sanok. Triumfowali w nim goście z Sanoka, którzy pewnie przewodzą tabeli grupy, rzeszowianie zaś zamykają czołową „siódemkę”. Najmniej problemów z odniesieniem zwycięstwa miał w tej kolejce wicelider tabeli MOSiR Bochnia, który 3:0 pokonał Wisłoka Strzyżów. Mało jednak brakowało, by siatkarze ze Strzyżowa przedłużyli swoje szanse w tym meczu, bowiem ostatnią partię przegrali dopiero po walce na przewagi 32:30. Ostatecznie musieli jednak pogodzić się z porażką i faktem spadku w tabeli na ostatnie miejsce.